Kasımpaşa’nın Kaleci Gündemi

Geride kalan sezonun Süper Lig’deki flaş takımlarından biri olan Kasımpaşa, gelecek sezona dair hazırlıklarına devam ediyor ancak Lacivert Beyazlı ekibin transfer gündemi bir türlü durulmuyor. Gol hatlarındaki oyuncularını birer birer başka kulüplere kaptıran İstanbul temsilcisinde kale bölgesindeki oyunculara da teklifler oldukça fazla. Bununla birlikte Harun Tekin’i Eyüpspor’a gönderen Paşa’da Ertuğrul Taşkıran’ın da kulüpten ayrılması durumunda yeni bir kalecinin transfer edilmesine kesin gözüyle bakılıyor. 

Her Bölgede Eksik Var

Geride kalan sezonda Süper Lig’de sergilediği performansla lige renk katan ekiplerden biri olan Kasımpaşa, önümüzdeki sezonda da benzer bir performans sergilemeyi hedefliyor ancak takımın işi artık çok daha zor.

Zira geçen sezon kiralık oyuncularla güçlendirilen kadro iskeleti yaz transfer döneminde büyük ölçüde dağıldı. Kadronun önemli isimleri birer birer veda mesajlarını yayınlarken yeni gelen isimler de henüz taraftarı tatmin edecek cinsten gözükmüyorlar.

Umut Bozok, Jackson Muleka gibi isimlerle yollarını ayırmak zorunda kalan Sami Uğurlu’nun takımında Doğucan Haspolat, Eren Elmalı gibi altyapıdan yetişen isimler de veda etti. Hemen hemen her bölgede bir oyuncusuyla yollarını ayıran kulüpte bir de kale konusunda problemler ortaya çıkmaya başladı.

Harun Tekin TFF 1.Lig ekiplerinden Eyüpspor ile anlaşmaya vardı. Bununla birlikte bir diğer kaleci Ertuğrul Taşkıran da Fenerbahçe’nin radarında. Hatırlanacağı üzere Sarı Lacivertli ekipte Berke Özer ile yollar ayrılmış ve genç file bekçisinden boşalan koltuğa Ertuğrul’un uygun olduğuna dair raporlar ortaya çıkmıştı.

Bununla birlikte tüm bu ayrılıkların ister istemez Kasımpaşa adına da belirli ihtiyaçları ortaya çıkardığını söylemek yanlış olmaz. Bu noktada Serkan Reçber ve diğer yöneticilerin artık çok daha fazla dikkatli olması gerekecek. 

Hedefte Erce Var

Öte yandan bu kadar gelişmeden sonra Kasımpaşa’nın adının da birkaç oyuncuyla geçtiğini görmek mümkün.

Yaz transfer döneminin şu ana kadar gözde isimlerinden biri olarak gösterilen Erce Kardeşler, pek çok kulübün olduğu gibi Kasımpaşa’nın da talip olduğu oyuncular arasında. Uğurcan Çakır’ın da Trabzonspor’da kalmasından sonra artık kulüpten ayrılmasına kesin gözüyle bakılan yerli file bekçisi birçok Süper Lig kulübünün radarında yer alıyor. 

Aynı zamanda Hatayspor’un da radarında olduğu bilinen Erce’nin yanı sıra İsmail Köybaşı ile birlikte Hatay’a gitme ihtimali iyiden iyiye konuşuluyor.

Lacivert Beyazlı ekibin kısa süre içerisinde transferleri tamamlaması gerektiği kesin. Zira 5 Ağustos tarihinde başlayacak olan yeni sezon öncesinde oyuncuların fizik seviyesi olarak yükselmesi, birbirlerine uyum sağlaması taktiksel anlamda da ikna edilmesi gerektiği ortada.

İstanbul temsilcisinin işi hiç kolay olmayacak. Bu noktada Sami Uğurlu ile Serkan Reçber’e düşen sorumluluk da bir hayli yüksek. Kadronun çok iyi bir şekilde yapılandırılması ve geçen sezon bir hayli yükseltilen beklentilerin altında kalınmaması her iki ismin geleceği adına da oldukça mühim.