Jackson Muleka Transferinde İlginç Detaylar

Geride kalan sezonun Süper Lig’de en çok dikkat çeken takımlarından biri olan Kasımpaşa, gelecek sezona yönelik olarak hazırlıklarına devam ederken Jackson Muleka’nın Beşiktaş forması giyeceği haberini aldı. Demokratik Kongolu oyuncunun peşinden uzun bir süre koşturan Lacivert Beyazlı ekibin transferin gerçekleşmesinden önce yine devreye girdiği ancak istediğini alamadığı iddia ediliyor. Bununla birlikte aynı iddialara göre devreye giren tek takım Paşa da değildi. 

Tercih Beşiktaş İstek Kasımpaşa

Geride kalan sezonun Süper Lig’de en parlak performans sergileyen takımlarından biri olan Kasımpaşa, bu performansı sergilemesinde kendisine büyük katkı sağlayan oyuncularını büyük takımlara kaptırmaktan bir türlü kurtulamadı.

Lacivert Beyazlı ekibin kiralık olarak kadrosuna kattığı ancak opsiyonları konusunda anlaşamadığı oyuncularından Jackson Muleka kısa bir süre önce resmen Beşiktaş’ın oyuncusu oldu.

Bununla birlikte basında yer alan haberlere bakıldığı zaman başarılı golcüyü kadrosuna katmayı hedefleyen tek takım siyah beyazlılar da değildi. Nitekim oyuncunun temsilcisi de bu durumu doğruladı ve transferin gerçekleşmesinden önceki son günlerde önce Galatasaray’ın sonra da Adana Demirspor’un devreye girdiğini açıkladı.

Bununla birlikte iddialara göre Kasımpaşa da oyuncuyu ikna etmek adına mücadele verdi ancak Muleka zaten basına da yansıdığı gibi oldukça fazla istediği Beşiktaş konusundaki kararını değiştirmeyince bu transferden kârlı çıkan taraf Valerien İsmael ve onun teknik ekibi oldu.

Tüm bunlarla birlikte oyuncu temsilcisinin açıklamalarında Kasımpaşa CEO’su Serkan Reçber’e de bir hayli övgü vardı. Reçber’in oldukça iyi bir insan olduğunu dile getiren temsilci, oyuncusunun da Paşa’ya minnettar kalacağını ifade etti. 

Ümraniyespor İle Yenişemedi 

Spor Toto Süper Lig takımları Kasımpaşa ile Ümraniyespor, hazırlık maçında 2-2 berabere kaldı. Kasımpaşa’nın Kemerburgaz Tesisleri’nde yapılan hazırlık maçında ev sahibi takımın gollerini Ali Demirel ve Valentin Eysseric kaydetti. Süper Lig’in yeni takımı Ümraniyespor’da ise fileleri Durel Avounou ile Antonio Mrsic havalandırdı.

Kasımpaşa adına gelecek sezonun geride kalan sezondan daha kolay geçmeyeceği kesin. Bu bağlamda birkaç örnek daha sunmak mümkün ancak kadrosunda en çok güç kaybı yaşayan ekiplerden birisi kuşkusuz Paşa oldu.

Tüm bunlarla birlikte lacivert beyazlı ekibin gelecek sezona yönelik planlarını şimdiden kestirmek pek mümkün değil. Evet hem Umut Bozok’un hem de Muleka’nın kaybı gerçekten can sıkıcı ancak bu oyuncuları Türkiye’ye getiren ve parlatan ekibin de hâlâ görevde olduğunu hatırlamakta fayda var.

Pek tabii taraftarlar bu konuyla alakalı olarak müsterih olmakta o kadar rahat hissedemeyeceklerdir. Bununla birlikte belki bir basın toplantısı ya da geleceğe yönelik planların detaylara boğulmadan anlatıldığı bir yazılı açıklama camianın da rahatlamasına yardımcı olabilir.

Öteki türlü eski oyuncularının başka takımlardaki başarılı performanslarını izlemek zorunda kalan taraftarlar ister istemez süreci bu şekilde yöneten isimlere tepki gösterecekler.