Kasımpaşa’nın Golcüsü Galatasaray’a Doğru

Sezonun ikinci yarısında gösterdiği başarılı performansla Süper Lig’de uçuşa geçen ekiplerden biri olan Kasımpaşa’da bu durumun mutluluğu yaşanıyor. Lacivert Beyazlı ekibin gösterdiği performans her hafta daha da ileriye doğru giderken bu başarıda sezon başından beri en çok payı olan isimlerden birisi de kuşkusuz Umut Bozok. Sezon başında Fransa’dan kiralık olarak transfer edilen 25 yaşındaki golcünün bu sezonun ilk yarısında takımına sağladığı katkı olmasa takım bugün bu noktalarda olamayabilirdi. Nitekim bu başarılı performans diğer kulüplerin de ilgisini çekiyor ve basında yazılan haberler oyuncunun Galatasaray’a yakın olduğunu iddia ediyor.

Takımını Sırtlayan Oyuncu

Bu sezon Süper Lig’in ilk yarısında çok başarısız bir performans sergileyen Kasımpaşa, buna rağmen devre arasında doğru hamleleri yaptı ve ikinci yarıda şahane bir performans göstererek orta sıralara kadar tırmanmayı başardı.

Lacivert Beyazlı takımın ikinci yarıda gösterdiği başarılı performansta teknik direktör Sami Uğurlu ve devre arasında kadroya katılan golcü oyuncu Jackson Muleka’yı bir başka noktaya koymak gerekiyor. Bu iki isim gerçekten oldukça iyi işler çıkarttılar ve Kasımpaşa bu sayede orta sıralara kadar tırmandı.

Öte yandan takımın çok kötü bir durumda olduğu ilk yarıda tam anlamıyla parlayan ve her şeye rağmen takımına puanları getiren oyunculardan birisi Umut Bozok’tu. Sezon başında Fransa’dan kiralık olarak transfer edilen 25 yaşındaki golcü, devre arasından sonra formayı kaptırmış olsa da hâlâ kulübün en çok sevilen oyuncularından birisi.

İlk yarıda oynanan maçlarda hücumun tüm sorumluluğunu üstlenen golcü oyuncu, bu sayede o dönem toplanan kısıtlı puanlara direkt olarak etki etmişti. Öte yandan bu performans Kasımpaşa da dahil olmak üzere pek çok kulübün transfer için Fransız temsilcilerle görüşmesini sağlamıştı.

İstekler Karşılıklı

Öte yandan Umut Bozok’un Kasımpaşa’ya transfer olmadan önce Galatasaray tarafından düşünüldüğü biliniyordu.

Kendisi de hiçbir zaman Sarı Kırmızılı kulübe olan sevgisini esirgemeyen Umut Bozok, o dönem transfer olamadığı dev kulübe artık daha yakın. Zira basında yer alan haberlere bakıldığı zaman gelecek sezona sıkıntılı bir şekilde gireceği düşünülen Galatasaray’ın oyuncunun performansına karşı hayranlık duyduğu ve bu bağlamda girişimlere başlayacağı düşünülüyor.

Ancak bu noktada Galatasaray’ın iç siyasetinde bir aşama kaydedebilmesi gerekiyor. Başkan Burak Elmas’ın ibra edilmemesinden sonra kelimenin tam anlamıyla türbülansa giren Sarı Kırmızılı camiada geçtiğimiz haftalarda Domenec Torrent de kulüpte her şeyin durduğunu dile getirmişti.

Bu bağlamda Umut Bozok’a şu an var olduğu iddia edilen ilginin yönetim değişikliği yaşanması durumunda kaybolması durumu söz konusu. Öte yandan aynı şekilde şu an bir ilgi yoksa bile gelecek sezona girilirken bir anda temaslar oluşabilir.

Bununla birlikte Kasımpaşa’nın da oyuncuyu kulüpte tutmak isteyeceğine şüphe yok. Bakalım bu yarışın kazananı kim olacak?