Kasımpaşa’nın Genel Transfer Görünümü

Geride kalan sezonun flaş takımlarından biri olan Kasımpaşa gelecek sezona yönelik olarak transfer çalışmalarına devam ediyor. Lacivert Beyazlı ekip geride kalan sezonda kadrosuna kiralık olarak kattığı isimlerden ciddi fayda sağladı ancak bu oyuncuları bir sezon daha kadrosunda tutmayı başaramadı. Bununla birlikte yaz transfer döneminde de hareketli günler geçiren İstanbul temsilcisinin şu ana kadar hangi transferleri resmiyete döktüğüne gelin birlikte bakalım! 

Sezon İçinde Belli Olacak

Geride kalan sezonda Süper Lig’in en flaş takımları adına arasını yazdırmayı başaran Kasımpaşa, gelecek sezon da aynı görüntüyü sergileyebilmek adına çalışmalarına devam ediyor. 

İstanbul temsilcisi geride kalan sezonda transferlerinden ciddi fayda sağladı ve bu durum taraftarda da memnuniyet yarattı. Bununla birlikte bu oyuncuların en çok öne çıkanlarının kiralık olması kadro iskeleti konusunda ciddi bir problem olarak görülüyordu ki nitekim oyuncuların ayrılığıyla birlikte işlerin ne kadar zorlaştığı da rahat bir şekilde anlaşıldı.

Geçen sezonun parlayan isimlerinden olan Eren Elmalı ve Doğucan Haspolat’ı Trabzonspor’a gönderen Paşa, Jackson Muleka’yı da Beşiktaş’a kaptırdı. Muleka yerine Bahoken’i kadrosuna katan Lacivert Beyazlı ekip sol beke de İsviçre’nin Basel ekibinde forma giyen Raoul Petretta’yı transfer etmeyi uygun gördü.

Orta sahada forma giyen Doğucan’dan boşalan koltuğa Avusturya’da forma giyen gurbetçi oyuncu Turgay Gemicibaşı’yı transfer eden Kasımpaşa, Yeni Malatyaspor’dan sorunlu bir biçimde ayrılan ve serbest konumda yer alan Sadık Çiftpınar ile de kadrosunu güçlendirdi.

Transferde son olarak Ankaraspor’un iki oyuncusu Oğuzhan Yılmaz ve Erdem Çetinkaya’yı kadrosuna katarak hareket eden Paşa’nın sessiz sedasız kadrosuna kattığı bir diğer isim de On Numara rolünde görev yapan Ali Demirel’di. 

Gidenin Yerini Doldurma 

Öte yandan Kasımpaşa’nın bu sezonki transfer politikasını biraz da kadrosundan ayrılan isimlerin yerini doldurmak üzerine kurduğunu görmek mümkün. Bununla birlikte bu durum bir tercihten daha çok bir zorunluluk olarak da gerçekleşmiş olabilir. 

Jackson Muleka ve Umut Bozok gibi rakip kalecilerin başına bela olan iki golcünün yerini doldurmak bir kere başlı başına zor bir durumdu. Bununla birlikte Ryan Donk ile sözleşme uzatılmadığı için savunma bölgesine de bir ekleme yapılması zorunlu hale gelmişti.

Buraya Sadık’ın gelmiş olması Trabzonspor ile sözleşme imzalayan Eren Elmalı’nın yerine yabancı bir sol bek eklenebilmesini sağladı. Nitekim büyük umutlarla kadroya katılan bir diğer savunmacı Spajic de beklentilerin çok altında kaldığı için sözleşmesi feshedildi.

Ara transfer döneminde kadroya katılan bir diğer isim olan Rayane Aabid’in de Kasımpaşa kariyeri pek uzun sürmedi. Fas asıllı Fransız oyuncu yarım sezondan sonra Türkiye’de formasını terlettiği ilk kulüp olan Hatayspor’a geri döndü.

Paşa için de diğer ekipler için de transfer dönemi tam gaz devam ediyor ve bu süreçte köprünün altından daha çok sular akacak.