Kasımpaşa ile Altınordu Yenişemedi

Geride kalan sezonda kendilerinden beklenenler konusunda çok farklı performans sergileyen iki takım, Kasımpaşa ile Altınordu, geçtiğimiz günlerde oynanan bir hazırlık maçında karşı karşıya geldiler. Yeni sezon öncesi kadro planlamaları konusunda camiasını memnun etmekten uzak kaldığı düşünülen iki takımın mücadelesi oldukça çekişmeli geçerken maçın bitiş düdüğünde herhangi bir taraf galip gelmeyi başaramadı. 

Kasımpaşa Geriden Geldi

Geride kalan sezonda Süper Lig’in en flaş takımlarından biri olan Kasımpaşa, beklentilerin üstüne çıktığı bir sezonu geride bıraktıktan sonra şimdi gelecek sezon neler yapabileceğine dair çalışmalarını yapıyor.

Lacivert Beyazlı ekibin geride kalan sezona göre en azından kağıt üstünde bir güç kaybı yaşadığı kesin. Bu noktada golcülerin gitmiş olması büyük bir dezavantaj olarak görülebilir ancak bu oyuncuların geldiklerinde böyle performanslar sergileyebileceklerini de kimse tahmin etmiyordu.

İstanbul temsilcisinin geçtiğimiz günlerde oynadığı hazırlık maçındaki rakibi Altınordu ise Kasımpaşa’nın tam tersine beklentilerin altında kalan performansıyla gündem olmuştu. Lacivert Kırmızılı ekip bir önceki sezon Süper Lig’in kıyısından döndükten sonra bir sonraki sezonda kendisini kümede kalma mücadelesi verirken buldu.

İzmir temsilcisi adına gelecek sezon adına problem olan konuysa gelecek sezona yönelik olarak belirlenen transfer hedeflerinin birçoğunda başarıya ulaşılamaması oldu. Bununla birlikte Altınordu’nun da mevcut kadrosunu koruyarak bu dezavantajı telafi etmeye çalıştığını ifade etmek mümkün. 

Kasımpaşa’nın Kemerburgaz Tesisleri’nde oynanan karşılaşmada 6’ncı dakikada kaptan Ahmet İlhan Özek’in golü ile Altınordu, Kasımpaşa’nın 68 ve 72’nci dakikadaki gollerine engel olmayınca 2-1 geriye düştü. Karşılaşmayı bırakmayan Altınordu, mücadelenin sonlarına doğru Gökberk Efe ile bulduğu golle beraberliği yakaladı ve mücadele 2-2 sona erdi.

Sırada Galatasaray Var

Öte yandan Kasımpaşa adına hazırlık maçları tam gaz devam edecek. Sami Uğurlu’nun takımı 24 Temmuz Pazar günü geçen sezonun en büyük hayal kırıklığı olan Galatasaray ile karşı karşıya gelecek. 

Sarı Kırmızılı ekip çok kötü bir sezonu geride bırakmış ve bu nedenle ciddi bir deprem geçirmişti. Bununla birlikte Okan Buruk’un teknik direktör koltuğuna getirilişi ve yeni sezona yönelik olarak yapılan transferler camiayı ciddi bir hava içine sokmuş görünüyor. 

Galatasaray, yeni sezon öncesinde beşinci hazırlık maçına Kasımpaşa karşısında çıkacak. Galatasaray Kasımpaşa maçı 24 Temmuz Pazar günü saat 20.00’da başlayacak. Heyecan dolu mücadelenin Spor Smart ekranlarından canlı olarak yayınlanması bekleniyor.

İki takımın mücadelesi Ağustos ayının ilk günlerinde başlayacak olan yeni sezona yönelik olarak yapılabilecek en ciddi sınavlardan biri. Galatasaray geçen sezonun flaş takımlarından biri karşısında yeni kadrosunu deneme, Kasımpaşa ise kadrosunu yenileyen dev rakibi karşısında son durumunu görme şansını yakalayacak.

Tüm bunlarla birlikte bu mücadeleden çıkacak sonuçta her iki başarılı teknik adam için de önemli mesajlar olacaktır. Bakalım mücadelenin heyecan seyri nasıl olacak?