Kasımpaşa’nın Eski Yıldızı Ülkesine Döndü

Geride kalan sezonda Süper Lig’de sergilediği başarılı performansla dikkatleri üstüne çekmeyi başaran Kasımpaşa adına gelecek sezon hazırlıkları tam gaz devam ediyor. Bununla birlikte Lacivert Beyazlı kulübün gerek yaz transfer döneminde gerekse de sezon içerisinde ilgilendiği iddia edilen birçok isimle de görüşmelerinin devam ettiği biliniyor. İstanbul temsilcisinin sezon içerisinde ilgilendiğine dair haberlerle gündeme gelen Ryan Babel’den gelen son haberse oldukça ilginç. Galatasaray ile sona eren sözleşmesini uzatamayan Hollandalı oyuncu, ülkesinin en büyük takımlarından Ajax’ın genç takımlarıyla birlikte antrenmanlara çıkıyor.

Son Demler

Geride kalan sezonda Süper Lig’in en flaş takımlarından biri olmayı başaran Kasımpaşa, gelecek sezon da aynı başarıyı sergilemek adına elinden geleni yapıyor.

Lacivert Beyazlı ekip geride kalan sezon içerisinde oldukça önemli işler yapmış ve ülkenin oyuncu havuzuna da önemli isimleri katmıştı. Bununla birlikte Paşa’nın bu geleneğini ilk başlattığı isimlerden birisi de Ryan Babel’di.

Türkiye’de ilk olarak Kasımpaşa forması giyen Hollandalı oyuncu, burada sergilediği performanstan sonra Türk kulüplerinin vazgeçilmezi oldu ve önce Beşiktaş sonra da Galatasaray’da önemi başarılar yakaladı.

Bununla birlikte oyuncunun maddi külfeti nedeniyle son olarak görev yaptığı Galatasaray’da daha fazla düşünülmediği biliniyordu. Nitekim tecrübeli oyuncunun sözleşmesinin sona ermesiyle birlikte Galatasaray ile olan ilişiği de kesildi.

Uzun süreden bu yana nereye gideceği merak konusu olan Ryan Babel’den gelen son haberlerse oyuncunun ülkesine döndüğü yönünde. Bununla birlikte Babel şu an hiçbir kulüple sözleşme imzalamadı. Oyuncu ülkesinin en önemli takımlarından biri olan Ajax’ın genç takımıyla birlikte idmanlara çıkarak formunu korumayı hedefliyor.

Kasımpaşa Olmamıştı

Hatırlanacağı üzere ara transfer döneminde gündeme gelen oyunculardan biri olan Ryan Babel, Galatasaray tarafından bırakılmamış ve bu durum eski dostların yaz transfer döneminde bir araya geleceğini düşündürmüştü.

Bu sezon Ryan Donk’u da kadrosuna katarak tecrübesini arttıran Paşa’da Ryan Babel’in de golcülük meziyetlerinden yararlanılabileceği düşünülüyordu. Ancak basında yer alan haberlere bakıldığı zaman Babel’in bu konuda aynı paralelde düşünmediği ortaya çıkmıştı.

Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’nde harikalar yaratan ve Şenol Güneş yönetiminde başarıdan başarıya koşan dönemlerinde takımın önemli bir parçası olan Ryan Babel, Kara Kartallardan 2 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Fulham’a transfer olmuştu.

Yaşının ilerlemesine bağlı olarak kanat bölgesinden santrafor bölgesine doğru kaydırılan 35 yaşındaki tecrübeli oyuncu, Galatasaray’ın bu sezon sergilediği kötü performansla birlikte daha da çok göze batmaya başlamıştı.

Kasımpaşa geride kalan sezonun başında Ryan Donk’u da kadrosuna katmıştı. Kaptanlık bandını da oyuncusuna veren Paşa’nın Ryan Donk’tan yana başı pek de ağrımadı. Tıpkı Babel gibi yaşı ilerledikten sonra bölgesi değişen Ryan Donk, savunmacı orta saha rolünden direkt olarak savunmacıya devşirilen bir oyuncu oldu.

Bununla birlikte Lacivert Beyazlı ekip bu sefer eski oyuncusunu kadrosuna katamayacak gibi görünüyor.