Kasımpaşa Yunus’u Tamamlıyor

Geride kalan sezonun en flaş takımlarından biri olan Kasımpaşa, transfere hız verdi demek yanlış olmaz. Lacivert Beyazlı ekip birçok oyuncusuyla peş peşe yollarını ayırdıktan sonra artık kadrodaki eksik bölgeleri tamamlamanın peşinde ve bu bağlamda pek çok isimle adı anılıyor. İstanbul temsilcisinin son günlerde adının daha da sık geçtiği Yunus Mallı transferini de tamamlamak üzere olduğu ve anlaşmanın yakında duyurulacağı iddia ediliyor.

Yavaştan Başlayalım

Geride kalan sezonda Süper Lig’de dikkat çeken işler çıkartan takımlardan biri olan Kasımpaşa, gelecek sezon da aynı işleri yapabilmek adına kolları sıvamış durumda.

Lacivert beyazlı ekip yıldız oyuncularının birçoğuyla yollarını ayırdıktan sonra bir yapılanma içine girmek zorunda kaldı. Bu noktada ister istemez taraftarlar da tedirgin oldu ve gelecek sezona yönelik olarak nasıl hamlelerin geleceğini merak etti.

Geçtiğimiz günlerde Bahoken ve Turgay Gemicibaşı transferlerini tamamladığını duyurarak kendisini sevenlerin yüreğine su serpen Kasımpaşa yakın zamanda bir yeni transferini daha duyurmayı hedefliyor.

Bu isimse geçtiğimiz günlerde yine adı anılan Yunus Mallı. Trabzonspor’da beklentilerin altında kalan bir performans ortaya koyan ve gözden düşen yetenekli orta saha birçok Süper Lig ekibiyle anılıyor ancak yeni adresinin Kasımpaşa olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

İlk olarak bir iddia şeklinde ortaya atılan bu transfer haberinin şimdilerde resmiyete dökülmek üzere olan bir anlaşma haline geldiğini belirtmekte fayda var. Basında yer alan haberlere bakıldığı zaman kısa süre içerisinde bu transferin tamamlanmasının beklendiğine dair ifadelere rastlamak mümkün. 

Eski Golcü Boşa Çıktı

Öte yandan Kasımpaşa’nın Trabzonspor’dan ilgilendiği bir diğer oyuncu eski oyuncusu Fode Koita idi ancak lacivert beyazlı ekibin bir oyuncusu daha şu sıralar boşa çıktı. İstanbul temsilcisinde forma giyerken attığı gollerle kendinden söz ettiren ve 13 milyon Euro gibi ciddi bir bonservis bedeliyle Galatasaray’a transfer olan Mbaye Diagne, Sarı Kırmıızlı takımın kampından ayrıldı.

Bununla birlikte oyuncunun yeni durağının Kasımpaşa olma ihtimali pek yüksek gözükmüyor. Zira basında yer alan haberlere bakıldığı zaman Fatih Karagümrük bu transferde çok daha kuvvetli aday olarak gösteriliyor.

Galatasaray’a ciddi bir bonservis bedeliyle gitmiş olması nedeniyle eleştirilerin odağındaki isim olmaktan bir türlü kurtulamayan Mbaye Diagne, zaman zaman önemli işler de yaptı ancak genel olarak sorunlu bir Galatasaray dönemi geçirdi.

Senegalli golcü bir dönem İngiltere Premier Lig temsilcilerinden WBA’ya da kiralık olarak gitti ve orada da dikkat çeken işler yaptı. Bununla birlikte Galatasaray kariyeri sorunlu geçen golcünün yine de ciddi bir kaliteyi vaat ettiğini unutmamakta fayda var.

Öte yandan basında yer alan haberler Fatih Karagümrük’ün golcü oyuncusu Aleksandar Pesic’i de Kızılyıldız’a satmaya hazırlandığı ve Sırp golcüden boşalacak koltuğu da Mbaye Diagne ile tamamlamayı hedeflediği yönünde.