Kasımpaşa’nın 2020 – 2021 Sezonunda Nasıldı

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunu 14. olarak bitiren takım Kasımpaşa oldu. Süper Lig’in ilk yarısında ortalama bir performans sergileyen İstanbul temsilcisi, devre arasında ilk 10 takım arasında yer alıyordu. Fakat ikinci yarının başlaması ile son birkaç haftaya kadar arka arkaya mağlubiyet ve beraberlik alan Kasımpaşa, ligin bitimine 2 – 3 hafta kala bu sezon ligde kalmayı garantilemiş oldu. Sezon boyunca oynamış olduğu 40 maçta 12 galibiyet, 10 beraberlik ve 18 mağlubiyet alan Kasımpaşa, toplamda 46 puan topladı.

İç sahada oynadığı 20 maçta 9 galibiyet, 4 beraberlik ve 7 mağlubiyet alarak 31 puan; dış sahada oynadığı 20 maçta ise 3 galibiyet, 6 beraberlik ve 11 mağlubiyet alarak 15 puan aldı. Öte yandan 40 maçta rakip kalelere 47 gol atmayı başaran Kasımpaşa, kendi kalesinde 57 gol gördü. Sezon genelinde Kasımpaşa’nın yaptığı flaş transferler Danny Drinkwater, Florent Hadergjonaj, Isaac Kiese Thelin, Kristijan Bistrovic ve Julian Jeanvier olmuştu. Öte yandan Mame Thiam, Mickael Tiripan, David Pavelka, Alan ve İlhan Depe Kasımpaşa’da yaşanan flaş ayrılıklar olmuştu.

Kasımpaşa’nın 2020 – 2021 Sezon Kadrosu

Spor Toto Süper Lig’de sezonu 14. olarak bitiren teknik direktör Sadi Çeri yönetimindeki Kasımpaşa’da, 2020 – 2021 sezonunu şu kadro ile tamamladı: Ertuğrul Taşkıran, Ramazan Köse, Erdem Canpolat, Hadergjonay, Haddadi, Brecka, Luckassen, Feyzi Yıldırım, Dusko Tosic, Eren Elmalı, Jeanvier, Furkan Yaşa, Bert Çetin, Çağtay Kurukualıp, Kevin Varga, Hajradinovic, Sadiku, Yusuf Erdoğan, Aytaç Kara, Anıl Koç, Tarkan Serbest,Bistrovin, Doğucan Haspolat, Drinkwater, Oğuzhan Özcan, Hodzic, Thelin, Yasin Dülger, Koita, Furkan Külekçi, Hasan Emre Yeşilyurt ve Gohou.

Kasımpaşa’da Gol ve Asist Katkısı Yapan Futbolcular

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunda Kasımpaşa’da en çok gol atan futbolcular şöyle oldu: Yusuf Erdoğan 9 gol, Isaac Kiese Thelin 9 gol, Haris Hajradinovic 5 gol, Armin Hodzic 5 gol ve Kevin Varga 4 gol atan futbolcular oldular. Öte yandan Kasımpaşa’da en çok asist yapan futbolcuları ise 7 asist le Haris Hajradinovic, 5 asist ile Kristijan Bistrovic, 4 asist ile Yusuf Erdoğan, 4 asist ile Kevin Varga ve 3 asist ile Anıl Koç oldu.