Kasımpaşa’da Zorunlu Ayrılık

Kasımpaşa’nın deneyimli futbolcularından Mickael Tirpan, eşine MS tanısı konulması sebebiyle Kasımpaşa ile yolları ayırması gerektiğini, Belçika’nın yolunu tutacağını belirtti.

Kasımpaşa’nın başarı göstermiş isimlerinden Mickael Tirpan, zor bir konum sebebiyle takımdan ayrılmaya hazırlanıyor.

Het Nieuswblad’a konuşan Tirpan, hayat arkadaşının yakalandığı rahatsızlık sebebiyle Belçika’ya gideceğini belirtti.

Eşi MS ile mücadele ediyor

Tirpan, hayat arkadaşına MS (Multiple Skleroz) hastalığı teşhisi yapıldığını ve onun hastalığının tedavisi sebebiyle Belçika’ya gitmek istediğini açıkladı.

“Eşimin bacak bölgesinde yaşadığı hissiyat kaybı sonrası derhal doktora başvurduk. Tetkikler cevabında MS’in zor bir cinsine yakalandığı belirtildi. Bazen ateşi artıyor ve ani tedaviye gereksinim duyuyor.

İstanbul’da fazla sayıda hastanenin kapısını çaldık ve olabilecek en iyi tedaviyi Belçika’dan temin edebileceğimizi söylediler” dedi.

Bunun daha sonra Tirpan‘ın eşi Avelien Sente, Belçika sınırında yer edinen Hollanda’ya bağlı Limburg’ta eşinin tedavisine başladı.

Kasımpaşa destekliyor

Kasımpaşa‘nın da ayrılık sonucuna destek olduğuna dikkat çeken Tirpan, “Aldığım kararı destekliyorlar. Kızımın ilk yaş gününü kaçırdığım için mutlu değilim fakat o akşam Trabzonspor’a gol bulabilirsem 24 saatliğine Belçika’ya gidebileceğimi söylediler.

Kulüpteki herkes, durumumun bilincinde ve bir Belçika kulübü alaka gösterirse bu değerlendirilebilir. Herkesin insani biryanı vardır ve bu durumda ne kadar zor bir konumda bulunduğumu tahmin edebilirler.

Yalnızca benim için değil ki en önce eşim için…” ifadelerini kullandı. Bizim ülkemizde başarıya ulaşmış bir performans sergilediğine de vurgu yapan Tirpan, “Türk vatandaşlığım var ve ulusal ekip için takip ediliyorum.

Yeni senenin başlarında dostluk karşılaşmaları için çağrılabileceğimi umuyorum. Buradaki danışmanım büyük takımların benimle ilgilenmeye başladığını söylüyor.

Ama gerçek şu ki gerekirse bunun benim için sevinçli bir durum olacağını sanmıyorum. Belçika’ya dönebilirsem derhal döneceğim” dedi.

MS Hastalığı nedir

MS (Multiple Skleroz) beyinde ve omurilikte, sinyalleri taşıyan sinir telleri çevresindeki koruyucu kılıfın (miyelin kılıfı) rahatsızlığıdır.

Merkezi sinir sistemi ile organların malumat iletişimini elde eden omuriliğin miyelin tabakası üstündeki fizyolojik tahribatın bir kararı olarak görülmektedir.

Kılıfın hasar görmüş olduğu yerlerde katılaşmış dokular (skleroz) bulunmaktadır. Bu katılaşmış bölgeye de plak denir.

Bu plaklar, sinir sistemi arasında birçok  yerde ortaya çıkabilir ve sinirler süresince sinyallerin iletilmesine engel olabilir.