KASIMPAŞA – DENİZLİSPOR MAÇINDA ORTALIK KARIŞTI

Süper Lig’in 12. haftasının ilk maçında Kasımpaşa Spor Kulubü ve Yukatel Denizlispor karşı karşıya geldi. Ev sahibi takım Kasımpaşa Spor Kulübüydü. Ev sahibi takım olmanın avantajıyla beraber iyi bir hazırlık sürecinin ve takım olma bilincinin meyvelerini bu maçta toplayan Kasımpaşa Spor Kulubü maçı 3-2 galip bitirdi.

MAÇIN GOLLERİ

Ev sahibi İstanbullu takım Kasımpaşa‘nın gollerini ilk yarının 36. ve 45+1. dakikada başarılı oyuncu Koita atarken maçın ikinci yarısında51. dakikada ise Varga kaydetti.

Rakip takım Denizlispor’un gollerini ise ilk yarının 39. dakikasında Recep Niyaz attı ve son golü de 90+2. dakikada Rodallega’dan attı.

KASIMPAŞA – DENİZLİSPOR MAÇINDA GERGİN DAKİKALAR

İlk yarıda ilk golü ev sahibi takım Kasımpaşa 36. dakikada attı ve skor 1-0 oldu. Maçın ikinci golü ise rakip takım Denizlispor’dan 39. dakikada geldi. Böylece skor eşitlenerek 1-1 oldu. Kasımpaşa’nın ikinci golü de 45+1’de Koita’dan geldi ve her şey bu anda başladı. Maç birden gerginleşti ve iki takım arasında kavga çıktı.

Misafir takım Denizlispor oyuncularından biri Koita‘nın golünden önceki pozisyonda sakatlandı. Denizlispor ekibi oyunun durdurulmasını isterken ve beklerken ev sahibi takım Kasımpaşa maça devam etti ve işte 2. golü attılar.

Golün ardından her iki takım arasında sert tartışmalar yaşandı ve ortalık bir anda gerildi. Denizlispor’un tecrübeli oyuncusu ve savunmacısı Mustafa Yumlu, “Biz sakatlık var diye durduk, siz oyunu devam ettiriyorsunuz, gol atıyorsunuz” diyerek hem rakip takıma hem de Koita’ya tepkisini gösterdi.

Bu hararetli tartışmanın ardından hemen Kasımpaşalı iki oyuncu Bakalorz ve Koita’ya sarı kart gösterdi. Her iki oyuncu da sarı kart ile cezalandırıldı.

FUAT ÇAPA COVID-19’A YAKALANDI

Son dakika haber: Kasımpaşa’nın teknik direktörü başarılı isim Fuat Çapa‘nın yeni tip koronavirsü (Covid-19) testi pozitif çıktı. Kasımpaşa Spor Kulubü sosyal medya hesaplarından teknik direktörleri Fuat Çapa’ya ilişkin şu açıklamlar yapıldı;

“Kasımpaşa Sportif Faaliyetler AŞ olarak futbolc ularımız, teknik heyetimiz ve destek ekibimize her hafta rutin olarak uyguladığımız Covid-19 PCR testleri neticesinde teknik direktörümüz Fuat Çapa’da pozitif bulguya rastlanmıştır. 

Testi pozitif sonuçlanan Çapa’nın izolasyon, takip ve tedavi süreçlerine ilgilili protokoller doğrultusunda derhal başlanmıştır.”