Kasımpaşa’da Üç Oyuncu Tek Talip

Sezonun ikinci yarısında gösterdiği başarılı performansla kümede kalma yönünde ciddi bir adım atan Kasımpaşa’da keyifler oldukça yerinde. Küme düşme hattındaki 3 farklı takımı mağlup ederek ateş hattıyla arasına mesafe koyan Lacivert Beyazlı ekip daha da yukarılara tırmanabilmek maksadıyla Gaziantep FK maçının hazırlıklarına devam ediyor. Bununla birlikte bu sezon yerli oyuncularından üstün verim alan İstanbul temsilcisinden 3 oyuncuya Fenerbahçe’nin talip olduğu iddia ediliyor.

Paşa’ya Abone

Bu sezon Süper Lig’de geçirdiği en sancılı dönemlerde dahi bazı oyuncularından üstün verim almayı başaran Kasımpaşa’da bazı oyuncuların talibi hiç ama hiç azalmıyor.

Başta Umut Bozok olmak üzere pek çok oyuncuya Süper Lig’in devlerinden ilgi olduğu herkes tarafından biliniyor. Kasımpaşa’nın yerli oyuncularından aldığı verim, seneye yabancı sınırının daha da daralacak olması ve oyuncuların bu ligde gösterdikleri performansla geliştirdikleri alışkanlıklar büyük takımları cezbediyor.

Öte yandan Kasımpaşa bir şekilde her oyuncusunun yerini mukabiliyle doldurmayı da başarıyor. Sene sonunda birçok oyuncusuna talip gelmesi beklenen Kasımpaşa ile alakalı basına yansıyan son haberlerde Fenerbahçe’nin Lacivert Beyazlı takımın 3 oyuncusuna talip olduğu ifadeleri geçiyor.

Türkiye’nin en az oyuncunun yetiştiği bölgelerden biri olan sol bek bölgesinde Eren Elmalı, orta sahada çok iyi bir performans göstererek Paşa’ya direnç kazandıran Doğucan Haspolat ve gol makinesi Umut Bozok, Fenerbahçe’nin direkt olarak ilgilendiği ve listeye aldığı oyuncular olarak ifade ediliyorlar.

Yabancı Sınırı

Hatırlanacağı üzere devre arası transfer döneminde bilhassa Eren Elmalı ile Fenerbahçe arasındaki görüşmelere dair dedikodular basına yansımış ancak sonrasında bu transfer gerçekleşmemişti. Bu bağlamda Eren Elmalı konusunun basının direkt olarak ilgili olduğu bir konu olduğunu belirtmek yanlış olmaz.

Umut Bozok ile alakalı olaraksa her gün bir başka takımın 25 yaşındaki golcü oyuncunun peşine takıldığı kesin. Bu sezon özellikle bir dönem kendisiyle ilgilenen Galatasaray’ı bir hayli pişman eden Bozok, attığı gollerle sezon başından bu yana Kasımpaşa’yı sırtlayan oyunculardan birisi. Jackson Muleka’nın gelişiyle birlikte ilk 11’deki yerinden olmasına rağmen yedek kulübesinden gelerek katkı sağlayan Umut Bozok, gol krallığı listesinin de en üst sıralarında yer almaya devam ediyor.

Kasımpaşa’nın başarılı orta saha oyuncusu Doğucan Haspolat ise bu isimler arasında en arkada kalanı olarak ifade edilebilir. Aslına bakıldığında oldukça kaliteli bir oyuncu olan Doğucan, 2019/2020 sezonunun devre arasından bu yana Lacivert Beyazlı formayı giyiyor olsa da bu sezon kendisini daha çok gösterme fırsatı buldu.

Bununla birlikte Fenerbahçe’nin Mesut Özil ve özellikle Ozan Tufan’ı kadro dışı bırakma kararı sonrası Doğucan isminin daha fazla geçiyor olması da sürpriz değil. Sarı Lacivertli ekip bir türlü beklentileri karşılayamadığını düşündüğü Ozan’ın yerini bir oyuncuyla doldurmak isterken bu oyuncunun da Doğucan olmasını uygun görüyor olabilir.