Kasımpaşa’da Sezonun Bitmesinin Ardından İlk Ayrılık Gerçekleşti

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunu Kasımpaşa, sahaya çıktığı 40 maçtan almış olduğu 12 galibiyet, 10 beraberlik ve 18 mağlubiyet neticesinde toplamış olduğu 46 puan ile 14. sırada tamamlamayı başardı. Kasımpaşa cephesinde sezonun tamamlanmasının ardından gözler gelecek sezonun kadro yapılanmasına çevrildi. Hangi oyuncuların takımda kalacağı hangi oyuncuların ise takıma veda edeceği henüz netlik kazanmadı.

Öte yandan sözleşmesi sona eren futbolculardan ve kiralık olarak takımda oynayan ve bunlardan da sözleşmeleri sona eren futbolculardan hangilerinin gelecek sezon içerisinde takımda kalacağına teknik heyet ve yönetim birlikte karar verecek. Bu belirsizlikler içersinde ise ilk netleşen durum yıllardır Kasımpaşa’da oynayan kaleci Ramazan Köse’nin ki oldu.

Kasımpaşa’da Kaleci Ramazan Köse İle Yollar Ayrıldı

Spor Toto Süper Lig’in 46 puan ile 14. sırada bitiren Kasımpaşa’da ilk ayrılık gerçekleşti. 2015 yılından bu yana takımın kalesini koruyan Ramaza Köse ile yollar ayrıldı. Lacivert beyazlı kulüp, bu ayrılığı kulübün resmi sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşım ile duyurdu. Yapılan bu paylaşımda, 6 sezondur takımın kalesini koruyan ve büyük emek harcayan Ramazan Köse’ye ayrıca özverili performansı ile teşekkür edildi ve gideceği yeni takımında şimdiden kendisne başarı dileklerinde bulunuldu.

Öte yandan kaleci Ramazan Köse de kendi sosyal medya hesabından bu ayrılığı duyurdu. Tecrübeli kaleci başta Kasımpaşa kulübü olmak üzere, beraber oynadığı takım arkadaşlarına ve burada forma giydiği yıllarda kendilerini destekleyen taraftarlara teşekkür eederek takımdan ayrıldığını paylaşmış oldu.

Ramazan Köse’nin Kariyeri

Kalecilik kariyerini 2008 – 2009 sezonunda Gençlerbirliği’nde başlayan Ramazan Köse, 2008 – 2009 ve 2009 – 2010 sezonlarını ise Karadeniz temsilcisi Giresunspor’da geçirdi. Ardından 2010 – 2021 sezonunda tekrardan eski takımı Gençlerbirliği’ne dönen 33 yaşındaki kaleci, 2014 – 2015 sezonunun sonuna kadar Gençlerbirliği’nde oynamaya devam etti. Bu süre zarfında Gençlerbirliği’nde 97 maça çıktı. Daha sonra 2015 – 2016 sezonunda ise Kasımpaşa’ya transfer olan kaleci Ramazan Köse, 6 sezon boyunca Kasımpaşa’nın kalesini korudu. Ramazan Köse, bu 6 sezon boyunca 148 maça çıktı.