Kasımpaşa’da Ryan Babel Sesleri Yükseliyor

Süper Lig’de oynadığı son maçlarda aldığı başarılı sonuçlar sayesinde kümede kalma adına dev bir adım atan Kasımpaşa’da keyifler oldukça yerinde. Ligin ikinci yarısından bu yana oynanan oyun taraftarlara oldukça keyif verirken gelen kötü sonuçlardan sonra takımın tekrar toparlanabilmesi genel olarak bir doping etkisi yaratmış görünüyor. Bununla birlikte Kasımpaşa’nın ara transfer döneminde de adı birlikte anılan Ryan Babel’e olan ilgisinin yeniden yükselmeye başladığı iddia ediliyor.

Eski Dost

Bu sezon Süper Lig’in ikinci yarısında gösterdiği performansla oldukça takdire şayan bir iş çıkartan Kasımpaşa, bir dönem gelen kötü sonuçlarla birlikte küme düşme tehlikesine yaklaştıysa da bilançoyu toparlamayı bildi.

Lacivert Beyazlı ekip ligin en çok koşan ve en atletik takımlarından biri olmanın avantajını maçların çetinleştiği bu dönemde oldukça iyi kullanıyor ve bu durum skora da direkt olarak yansıyor. Bununla birlikte ara transfer döneminden sonra tekrardan basına yansımaya başlayan bir transfer iddiası da Kasımpaşalı taraftarları heyecanlandırmaya başladı.

Şu an Galatasaray’da forma giyen ve sezon sonunda bitecek olan sözleşmesinin uzatılması pek mümkün olmayan Ryan Babel uzun bir aradan sonra tekrar Kasımpaşa’ya dönebilir. Hatırlanacağı üzere Hollandalı oyuncu Türkiye’ye ilk adımını Paşa’nın formasını giyerek atmış ve burada gösterdiği başarılı performanstan sonra önce Beşiktaş’ta sonra da Galatasaray’da forma giyme şansı yakalamıştı.

Maaş yükünün çok yüksek olması ve artık yaşının ilerlemesiyle birlikte Galatasaraylı taraftarların tepkisini çekmeye başlayan Ryan Babel’in kariyerinin son transferinde Türkiye’deki ilk kulübü olan Kasımpaşa’ya dönme ihtimali taraftarları da gerçekten heyecanlandırdı.

Kasımpaşa Dönemi

Liverpool’da gösterdiği başarılı performansla kendisini futbol kamuoyuna tanıtan Ryan Babel, İngiliz devinden ayrıldıktan sonra önce Hoffenheim’a sonra da Ajax’a transfer olmuştu.a transfer olmuştu.

2013/2014 sezonunda Türkiye’ye gelen ve Kasımpaşa ile sözleşme imzalayan Ryan Babel, Lacivert Beyazlı formayla gösterdiği başarılı performans sayesinde tekrardan yükselişe geçen bir kariyer inşa etmeyi başardı.

2 sezonluk Kasımpaşa kariyerinde 59 maça çıkan Surinam asıllı Hollandalı oyuncu, bu maçlarda 14 gol ve 12 asistlik oldukça değerli bir katkı sağladı. Tecrübesiyle takıma öncülük eden isimlerden biri olan Ryan Babel’in Kasımpaşa’ya yaptığı tek katkı saha içi de değildi.

Ajax’tan Paşa’ya gelirken herhangi bir bonservis bedeli ödenmeyen Ryan Babel, burada gösterdiği başarılı performansla Al-Ain’e giderken kulübün kasasına 2 milyon 500 bin Euro gibi bir ücretin girmesini de sağladı.

Kariyerinin en iyi dönemlerinden birini Beşiktaş’ta yaşayan oyuncu için Kasımpaşa ile oynanan maçlar her zaman özel kaldı. Zira Kasımpaşa’da geçirdiği süre olmasa belki hiçbir zaman tekrardan yükselişe geçemeyecek ve Türkiye pazarında kendine yer açamayacaktı.

Bu nedenle iki tarafın da birbirine oldukça güzel bir bağı olduğunu ve Kasımpaşa’nın Ryan Babel’i bu yaşında dahi transfer edebilme ihtimalinden heyecan duyduğunu belirtmek gerek.