Kasımpaşa’da Ljajic Sesleri

Sezonun ikinci devresinde gösterdiği başarılı performansla Süper Lig’e damga vuran Kasımpaşa, ara transfer döneminin de en başarılı takımlarından biriydi. Kadrosuna eklediği isimlerden üstün verim alan Lacivert Beyazlı takım gelecek sezon daha başarılı bir performans göstermek hedefiyle kadro yapılandırma çalışmalarına devam ediyor. Basında birçok oyuncuyla adı anılan İstanbul temsilcisinin Beşiktaş’tan ayrılacak olan Adem Ljajic ile ilgilendiği iddia ediliyor.

Ses Soluk Yok

Bu sezon Süper Lig’in ikinci yarısında sergilediği performansla lige damga vuran ekiplerden biri olan Kasımpaşa, bu başarısıyla kulüp rekorlarını da kırdı.

Tarihinin en çok puan topladığı sezonunu geride bırakmanın mutluluğunu yaşayan Lacivert Beyazlı ekipte bu başarının mimarlarından Teknik Direktör Sami Uğurlu ve CEO Serkan Reçber ile birlikte kadro yapılandırma çalışmaları devam ediyor.

Gelecek sezon daha da iyi bir performans sergilemeyi hedefleyen Kasımpaşa’nın adı birçok oyuncuyla anılıyor. Aynı zamanda Umut Bozok, Eren Elmalı gibi oyuncularına gelen teklifleri de değerlendiren Lacivert Beyazlı ekibin peşine düştüğü son isminse Adem Ljajic olduğu iddia ediliyor.

İtalya’da sergilediği performansla dikkatleri çeken Sırp oyuncu Beşiktaş’a ilk olarak kiralık gelmiş sonrasında gösterdiği başarılı performans sayesinde bonservisini aldırmıştı. Beşiktaş’ın en pahalı oyuncularından biri olan Adem Ljajic, uzun süreden bu yana kadro dışı durumda bulunuyor.

Geçen sezon son şanslarını deneyen ve Sergen Yalçın ile birçok kez görüşmesine rağmen sorunlarını çözemeyen yetenekli oyuncu bu sezon hiçbir maçta forma dahi giymedi. Fabrice N’Sakala, Jeremain Lens ve Douglas ile birlikte bu sezonu direkt olarak bireysel çalışmalarla geçiren oyuncunun bu durumu transfer konusunda risk yaratıyor.

Bununla birlikte kafasını futbola verdiğinde ve belirli bir özgüveni sağladığında çok etkili bir oyuncu olduğunu birçok kez gösteren Adem Ljajic, eğer iyi bir maaş karşılığında gelirse Kasımpaşa tarafını memnun edebilir.

Oyuncunun bu sezonla birlikte sözleşmesi sona eriyor ve bu bağlamda herhangi bir bonservis bedeli veya başka bir ücret ödenmesi gerekmiyor. Bu durum da göz önünde bulundurulduğunda Kasımpaşa bu transferi denemek konusunda bir inisiyatif göstermekten çekinmeyebilir.

Kadro Şişkinliği

Öte yandan Kasımpaşa’nın bu sezon gerçekten önemli isimleri kattığı kadrosunda belirli bölgelerin ve bilhassa orta sahanın ciddi bir şişkinlik yaşadığını da dile getirmek gerekiyor. Her ne kadar hiçbir şey belli olmasa da Türk futbolunun planlanan son halinde önümüzdeki sezon yabancı sayısı bir adet daha düşecek.

Bu bağlamda yerli oyuncularını elinde tutması ve yabancı oyuncularından da şans vermeyeceklerine kulüp bulması gereken Lacivert Beyazlı ekibin kiralık veya başka bir formülle bu oyunculardan çıkması gerekiyor.

Zira kulübün kadrosu gerçekten şişti ve Adem Ljajic gibi isimlere yer açılacaksa şu anki şartlarda olması pek mümkün görünmüyor. Öte yandan Sami Uğurlu ve Serkan Reçber’in bu konuyla alakalı muhakkak planlamaları vardır.