Koita

Kasımpaşa Spor Kulübü Ateş Hattı Sürecinde Önemli Bir Galibiyet Elde Etti

Süper Lig’in 25’inci haftasında Kayserispor ile karşı karşıya gelen Kasımpaşa Spor Kulübü, lig süreci için önemli bir galibiyetin sahibi oldu. Lacivert beyazlı ekip, bu başarı ile 23 puana ulaşmış oldu.

Süper Lig’de 25’inci hafta müsabakası için kendi evinde Hes Kablo Kayserispor ekibini konuk eden Kasımpaşa Spor Kulübü ekibi, müsabakadan 5-1 skorla galip ayrılarak önemli bir zafere sahip oldu. Puanını 23’e yükselten lacivert beyazlı takım, önemli bir galibiyetin sevincini yaşadı.

Teknik Direktör Fuat Çapa’nın öğrencileri, alınan bu galibiyet ile ateş hattından çıkış için de bir adım atmayı başardı. Müsabakanın yıldız sporcularından biri de Fode Koita oldu. Üstün performansı ile dikkatleri çekmeyi başaran oyuncu, oyunun 6’ıncı dakikasında meşin yuvarlağı rakip ekibin kalesine gönderirken, 30’uncu dakikada da önemli bir asist yaparak Ndongala’nın topu ağlara göndermesini sağlayan isim oldu.

Son 3 Haftada 2’inci Galibiyet

Kayserispor mücadelesini 1 gol ve 1 asist ile tamamlayan 29 yaşındaki tecrübeli sporcu, gol sayısını da 5’e yükseltmiş oldu. Başarılı sporcu, müsabakadan da 84’üncü dakikada ayrılarak, yerini Gohou’ya bırakarak oyundan ayrıldı.

Kasımpaşa Spor Kulübü, bu zafer ile 3 haftada ikinci galibiyetinin de sahibi oldu.