Kasımpaşa Nihayet 3 Puanı Hatırladı

Spor Toto Süper Lig’de ilk yarının son haftasında Kasımpaşa ile Altay, Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu’nda karşılaştılar.

Spor Toto Süper Lig’de en son maçlarını tam 57 yıl önce 1963-1964 sezonunda yapan iki takım, uzun süre sonra birbirlerine rakip oldular.

Kasımpaşa ve Altay, bu sezon aynı zamanda ligde istedikleri puanları alamayan da iki takım arasında. Özellikle Kasımpaşa, adeta bir kaos döneminden geçiyor. Semtin takımı, maç öncesinde 12 puanla Spor Toto Süper Lig puan tablosunun son sırasındaydı.

Paşa, son 7 maçtır galip gelemeyerek adeta 3 puanı unutmuştu. Buna karşın Altay ise mağlup gelememe serisine 11 maçı geride bırakmıştı.

Mustafa Denizli’nin takımı, iyi başladığı ligde bu sonuçların ardından 18 puanda kalmış ve 16. sıraya kadar gerilemişti.

Bu durumdaki iki takım da birbirini yenip, uzun süre sonra ilk galibiyetlerini almak istiyorlardı. İstanbul’da saha avantajını iyi kullanan Kasımpaşa, bu isteğine ulaşan taraf oldu.

7 maç sonra ilk defa 3 puanı alan Paşa, Spor Toto Süper Lig’de ilk yarıyı galibiyetle kapayıp en azından bu şekilde taraftarlarını teselli etti.

Maç sonrasında yayıncı kuruluş mikrofonlarına konuşan Kasımpaşa Teknik Sorumlusu Sami Uğurlu, Altay’ın zaaflarından iyi yararlandıklarını söyledi. Özellikle geçiş oyununa vurgu yaptı ve Umut Bozok, Ahmet Emin Engin ve Mortada Ben Ouannes’i öne çıkardı.

Daha önceki maçlarda ayrıntılardan maçı kaybettiklerini iddia eden Sami Uğurlu, bu maçta ayrıntıların ve inancın bu şansızlığı kırdığını da sözlerine ekledi.

Öte yandan Altay Teknik Direktörü Mustafa Denizli ise bu maçın ardından gelen istifa sorularına maruz kaldı. Böyle bir şeyin söz konusu olmayacağını söyleyen kurt hoca, kulüp ve kendisi arasındaki bağın farklılığına dikkat çekti. Üstelik toparlanacaklarına ilişkin inancını da yeniledi.

Kasımpaşa İlk Yarıyı Önde Bitirdi

kasımpaşa

Maça pozisyonla başlayan taraf Paşa oldu. Altay’ın hava toplarındaki sıkıntısını iyi analiz eden ev sahibi, pozisyonlarını da bu analizler sayesinde yakaladı.

Henüz 2. dakikada Ryan Donk’un kafa vuruşuyla ve 12. dakikada ise Mortada Ben Ouannes’in yükseldiği topta gole yaklaşıldı.

Özellikle sol kanadı etkili kullanan Paşa, ilk dakikadan itibaren rakip kaleyi üst üste ataklarla ablukaya aldı.

Dakika 21’de Umut Bozok yaptığı röveşata vuruşuyla direğe takılmasa, haftanın en güzel golünü atabilirdi.

Maçtaki ilk tehlikesini Poko – Pinares ikilisiyle yakalayan Altay ise, Kapel’in ceza sahası dışından yaptığı vuruştan gol çıkaramadı.

Ev sahibinin beklediği gol ise duran topta kaptan Ryan Donk’tan geldi. Önünde kalan topa çok iyi vuran Donk, takımını 34’te öne geçirdi. Bu gol ilk yarının skorunu tayin etti.

Kasımpaşa 3 Puanı Kaptı

İkinci yarıya da yine etkili başlayan Kasımpaşa, 50’de penaltı kazandı.

Umut Bozok’un kullandığı penaltı vuruşunda Lis başarılıydı.

Kasımpaşa özellikle sol kanattan girdiği pozisyonlardan bir türlü aradığı golü çıkaramadı.

Üstelik 67. dakikada Altay, Cebrail Karayel’in atılmasıyla 10 kişi kaldı.

Maçın skorunu belirleyen ise 88. dakikada topu ağlara yollayan Umut Bozok oldu.