Kasımpaşa Devre Arasına Galibiyetle Girdi

Süper Lig’de 19’uncu hafta oynanın küme düşme hattını yakından ilgilendiren maçında kendi sahasında Altay’ı konuk eden Kasımpaşa, sahadan 2-0 galip ayrılarak devre arasına 3 puanla girmenin mutluluğunu yaşıyor.

Teknik direktörü olmadan sahaya çıktığı 2’inci maçtan da puanla ayrılarak küme düşme hattındaki dezavantajını azaltan Kasımpaşa’da sözü geçen maçlarda alınan 4 puan dahi ikinci devredeki planların tekrardan şekillendirilmesini sağlayabilir.

Kasımpaşa Umut’un Liderliğinde Galip

Süper Lig’de 19’uncu haftanın küme düşme hattını şekillendirebilecek maçında 7 maçtır galip gelemeyen Kasımpaşa, 11 maçtan bu yana galip gelemeyen Altay’ı kendi sahasında konuk etti. Kasımpaşa’nın Hakan Kutlu ile yollarını ayırdıktan sonra sahaya çıktığı Antalyaspor maçında gösterdiği performans ve son dakikada aldığı 1 puanın güveni ve mutluluğu ile başladığı maçta Altay ile arasındaki performans farkı dikkat çekiciydi.

Her ne kadar başarılı sonuçlar alamasa da özellikle büyük takımlar ile oynadığı maçlarda gösterdiği performansla öne çıkan Altay’ın karşısında çok net bir performans sergileyen ve 35’te Ryan Donk ile golü bulan Kasımpaşa, ikinci yarıya çok daha baskılı bir oyunla başladı.

Baskılı ve coşkulu oyununun ganimeti sayılabilecek penaltıdan Umut Bozok ile yararlanamayan Kasımpaşa, buna rağmen oyundan kopmadı ve özellikle 67’de Cebrail Karayel’in kırmızı kart görmesiyle birlikte daha da rahatladı. Umut Bozok’un hücum anlamında diğer oyunculara alan açması sayesinde daha iyi yerleşmeyi başaran Kasımpaşa, Fransız asıllı Türk oyuncunun 82’de attığı golle birlikte sahadan 2-0 galip ayrılırken, son 2 maçta alınan 4 puanın mutluluğu ile birlikte devre arasına giriyor.

Kasımpaşa’da Kadro Var Potansiyel Var

Süper Lig’in 19’uncu haftasında aldığı galibiyetle birlikte daha da rahatlayan ve ikinci devrede kümede kalmak için vereceği savaşa daha iyi hazırlanma şansı yakalayan Kasımpaşa’nın kadrosu, bulunduğu sıralamadan daha iyisini gösterebilecek potansiyelde. İstanbul temsilcisinde hem savunma hattında hem de hücum hattında var olan oyuncuların birçoğu, küme düşme potasında mücadele verdiği diğer rakiplerinin kadrosunda rahat bir şekilde oynayabilecek ve fark yaratabilecek oyuncular olarak gösterilebilir.

Ancak bu noktada önemli olan, Kasımpaşa’nın devre arasındaki transferlerinin kim tarafından yapılacağı ve takımın başına kimin getirileceği olacak. Diğer rakiplerinin ciddi krizler yaşadığı ve kadro kalitesini arttırmak konusunda sıkıntılar yaşadığı bir dönemde daha pragmatist bir oyun anlayışıyla sahaya çıkması durumunda daha fazla puan toplamayı başarabilecek potansiyele sahip olan Kasımpaşa’da Umut Bozok’un yükselen performansı ve takıma yaptığı direkt katkı oldukça önemli.

Takımının attığı 19 golün 11’ine direkt katkı yapan Umut Bozok’un bu performansı değer arz ederken, Kasımpaşa’nın Umut Bozok’a yardımcı olabilecek hücum oyuncularına ihtiyacı olduğu ortada. 19 maçta 19 gol atan Kasımpaşa’da gol yükünün tek bir oyuncuya yüklenmiş olması takımın kaderini de olumsuz etkilerken, son 2 haftada gösterilen performans ikinci devrede takımın yol haritasını çizebilir.