Kasımpaşa Bu Sefer Trabzonspor’dan Alıyor

Geride kalan sezonda Süper Lig’de sergilediği başarılı performansla dikkatleri üstüne çeken Kasımpaşa, bu performansı sergilemesinde kendisine yardımcı olan oyuncularını birer ikişer elden çıkarmak zorunda kalmıştı. Bununla birlikte gelecek sezonun kadro yapılandırma çalışmalarına hız veren Lacivert Beyazlı ekibin yolu yine Trabzonspor ile kesişti. Trabzon temsilcisine 2 oyuncusunu gönderen Sami Uğurlu’nun takımı bu sefer 2 oyuncuyu kadrosuna katabilmek için masaya oturacak. 

Paket Transfer

Geride kalan sezonda Süper Lig’in en flaş takımlarından biri olmayı başaran Kasımpaşa bu performansı sergilerken birçok oyuncusunun ekstra katkısından faydalanmıştı.

Lacivert beyazlı takımda bu oyunculardan bazılarıyla da yollar ayrılmak zorunda kalmıştı. Örneğin Eren Elmalı ve Doğucan Haspolat kimilerini tatmin eden kimilerini de etmeyen bonservis bedelleriyle geride kalan sezonun şampiyonu Trabzonspor’a transfer olmuşlardı.

Bununla birlikte kulübün iki başarılı golcüsü Jackson Muleka ve Umut Bozok kiralık olarak transfer oldukları için kulüpte tutulamadılar ve onların yerine başka oyuncular bakılmaya başlandı.

Bu oyuncularla alakalı olarak basına yansıyan son detaylar ise yine Kasımpaşa ve Trabzonspor arasında bir görüşmenin olacağı biçiminde. Zira söz konusu detaylar Bordo Mavili takımda gözden düşen Fode Koita ve Yunus Mallı’nın ciddi bir biçimde radarda olduğuna dair ifadeler barındırıyor.

Her iki oyuncuyu da kadrosuna katmak adına kolları sıvayan Kasımpaşa bu transferleri tamamlayarak iyiden iyiye boşalttığı kadrosuna eklemeler yapmak istiyor. Bununla birlikte Trabzonspor’un da iki oyuncuyla alakalı en kısa süre içerisinde elden çıkarma düşüncesi içerisinde olması bu noktada işe yarayabilir.

Yabancı Kontenjanı Avantajı

Öte yandan Trabzonspor’un oyuncularıyla alakalı dikkat çeken bir diğer durum Bordo Mavili ekibin yabancı kontenjanı konusunda yaşadığı problem olarak gözüküyor. Karadeniz temsilcisinde haddinden fazla yabancı oyuncu var ve bu durum yeni transferlerin yapılabilmesinde engel teşkil ediyor.

Bu bağlamda Fode Koita’nın transferi çok daha hızlı bir biçimde gerçekleşebilir. Yunus Mallı ise Abdullah Avcı döneminde kadroya katılıp da istenilen verimin alınamadığı nadir oyunculardan birisiydi ve oyuncunun bu durumu da bir başka kulübe transferinde önemli etmen olacak.

Bir Anlaşma Daha

Jackson Muleka’nın ayrılığı sonrası forvet arayışlarına giren Kasımpaşa, son olarak Angers forması giyen ve bonservisi elinde olan 30 yaşındaki Kamerunlu golcü Stephane Bahoken ile anlaşma sağladı. Ankaragücü’nün de istediği oyuncuyla 2 yıllık anlaşıldı.

İstanbul ekibi, son olarak Angers forması giyen ve bonservisi elinde olan Stephane Bahoken ile anlaşma sağladı. İsmi Ankaragücü ile de anılan 30 yaşındaki Kamerunlu forvetin, kısa süre içerisinde İstanbul’a gelerek kendisini Lacivert-Beyazlı renklere bağlayan resmi sözleşmeye imza atması bekleniyor.

Bonservisi elinde olan Bahoken’in Paşa’yla yaptığı anlaşmada 1+1 yıllık sözleşme imzalanacağı ifade edildi. Geçtiğimiz sezon Angers formasıyla Ligue 1’de 29 maça çıkan tecrübeli forvet, 3 gol attı. Kamerun A Milli Takım formasını da 4 kez giyen Bahoken, rakip fileleri 4 kez sarsmayı başardı.