Kasımpaşa 21.Hafta’da Giresun’da

Kasımpaşa, Spor Toto Süper Lig’in 21. Hafta mücadelesinde deplasmanda ligin iyi futbol oynayan ekiplerinden GZT Giresunspor’un konuğu olacak.

Bu sezon Spor Toto Süper Lig’de istediği gibi bir performans sergileyemeyen ve bu süreçte tam 3 teknik direktör deneyen Kasımpaşa, bu değişimlerden de çare bulamadı.

Şenol Can, Cihat Arslan ve Hakan Kutlu üçlüsü, görevde kaldıkları süre boyunca ne yönetimin ne taraftarların beklentilerini hiçbir zaman tam olarak karşılayamadı.

Şu an takımın teknik sorumlusu görevini yürüten Sami Uğurlu ise ilk günlerinde bu beklentileri karşılaşmış gözüküyor. Zira Lacivert Beyazlılar, onun yönetiminde şu ana kadar hiç mağlup olmadı. Çıktığı 3 maçta 7 puan alan Kasımpaşa ve Sami Uğurlu, bu hafta Giresun’dan da galibiyet çıkarmayı düşlüyor.

Sami Uğurlu, eğer bunu başarabilirse Lacivert Beyazlılar bu sene ilk defa 3 maç üst üste kazanmış olacak. Hatırlanacağı gibi geçen haftaya kadar takım, üst üste iki maç bile kazanamamıştı.

GZT Giresunspor tarafıysa, yaşadığı düşüşe geçen hafta Galatasaray karşısındaki galibiyetle son vermiş gibiydi. Hakan Keleş ve öğrencileri İstanbul Başakşehir ve Atakaş Hatayspor maçlarında bırakılan 6 puan ile ufak bir kriz dönemi yaşamışlardı.

Bu krize Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’nda son veren takım, şimdi Kasımpaşa’yı da yenip çıkışını sürdürmek isteyecektir.

Hatırlanacağı üzere GZT Giresunspor, ilk yarının başına da seri puan kayıplarıyla girmiş ancak durumu sonradan toparlamıştı. Bu toparlanma sürecinde Türkiye futbol kamuoyunun taraflı tarafsız saygısını kazanan Yeşil Beyazlılar, çok kolay bir rakip olmadıklarını da bu süreçte göstermişlerdi.

Kasımpaşa Giresunspor ile 11 Kez Karşılaştı

kasımpaşa

Kasımpaşa ve GZT Giresunspor, Türkiye ligleri tarihinde daha önce 11 kez birbirlerine rakip oldular.

İstanbul ve Giresun temsilcilerinin birbirleriyle oynadıkları bu 11 maçın çoğu Spor Toto 1. Lig’de meydana geldi.

Bu maçların geneline baktığımızda ise Kasımpaşa, yeşil beyazlı rakibine büyük üstünlük kurmayı başardı. Buna göre 11 maçın 6’sında taraftarlarına 3 puanı hediye eden takım Lacivert Beyazlılar oldu.

İki takımın daha önce kendi aralarında oynadıkları 2 maçtan ise GZT Giresunspor tarafı 3 puanı çıkarmıştı. Bu 11 maçın 3’ünde ise taraflar karşılıklı olarak eşitliği bozamamışlardı.

Giresunspor Kasımpaşa Maçı Nerede, Ne Zaman

Spor Toto Süper Lig’in 21. Hafta mücadelesinde GZT Giresunspor’un Kasımpaşa’yı evinde ağırlayacağı bu heyecan dolu mücadele 16 Ocak 2022 Pazar günü Giresun Çotanak Stadyumu’nda oynanacak.

Öğlen saat 16:00’da ilk düdüğü çalınacak mücadelede orta hakem olarak Yaşar Kemal Uğurlu görev yapacak. Yaşar Kemal Uğurlu’nun yardımcılıklarını ise Mustafa Sönmez ve İbrahim Bozbey üstlenecek. Maçın 4. Hakemi ise Muhammet Ali Meteoğlu olacak.

Maç öncesinde Kasımpaşa’da iki oyuncu sakatlıkları nedeniyle kadroya alınmadı. Bu sezon sıkça forma şansı bulan J. Bruma ve Jorgensen Giresun karşısına çıkamayacaklar.

Öte yandan GZT Giresunspor’da ise Emre Taşdemir ve Erol Can Akdaş sakatlıkları yüzünden forma giyemeyecek diğer isimler.