Kasımpaşa

Kasımpaşa geçtiğimiz günlerde kendi sahasında Ankaragücü ile karşı karşıya geldi. Kasımpaşa diğer maçlarda sergilediği atak rolünü bu maçta da sergilemeye başlamıştır. Maçın ilk dakikalarında biraz daha savunmada olan takım ilerleyen dakikalarda atağa geçmiştir. Karşılaşma devam ederken yaşanan küçük tartışma oyuncuları ilk başta demoralize etse de sonradan tatlıya bağlandığı için herhangi bir sorun çıkmadı. Kasımpaşa Ankaragücü’yle yaptığı bu çekişmeli maçta 1- 1 berabere kaldığı için biraz moralleri düşürdü. Fakat bir sonraki maçlara daha iyi hazırlanacağını da belirtti.

Kasımpaşa- Ankaragücü Karşılaşması

Geçtiğimiz günlerde Ankaragücü ve Kasımpaşa karşı karşıya geldi. Maç Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu’nda gerçekleşti. Maçın sonucu 1- 1 eşitlik ile sona ermiştir. Kasımpaşa kendi sahasında yaptığı bir mücadele sonucunda pek çok golü kaçırdı. Ev sahibi olan Kasımpaşa ekibinin golü 58. dakikada Fode Koita tarafından gerçekleşti. Ankaragücü’nün golü ise son dakikalara yaklaşırken herkes için bir sürpriz oldu. 85. dakikada Chatzigiovanis tarafından gol atıldı. Böylece maç berberlikle sonuçlanmış oldu. Son dönemlerde ses getiren Fode Koita’nın bu sezonki 2. Maçında Kasımpaşalı formasıyla ilk gölünü kaybetmiş oldu.

Ankaragücü’nde oynayan Ali Sowe uygun pozisyona getirdiği bir gol, VAR incelemesi sonucunda ofsayt olduğu belirlenerek iptal edildi. Chatzigiovanis ise bu 8. Maçında ilk defa fileleri havalandırmış oldu. Ankaragücü’nün gol asistini ise Emre Kılınç gerçekleştirdi. Maçın ilk yarısında oyuncular tarafından gerçekleşen çekişmeli darbeler taraftarları da aynı şekilde kızıştırmıştır. Özellikle ilk yarının golsüz bitmesi her iki tarafı da daha fazla atak oynamaya itmiştir. İlk yarıda savunmada olan Kasımpaşa, ikinci yarıda atağa geçince aynı şekilde Ankaragücü oyuncuları da atağa geçmiştir.

68. Dakikada Sowe’nin ceza yemesiyle Ankaragücü oyuncuları pek çok gol pozisyonu yakalamıştır. 1- 1 beraberliğin yakalandığı bu maçta hakemler İlker Takpak, Samet Çavuş ve Ümit Öztürk olmuştur. Oyuncuların ve taraftarların geri bildirimleri sonucunda hakemlerin her iki tarafa da adil davrandığı sonucuna varılmıştır. Bu da maçın iyi bir şekilde bitmesine neden olmuştur. Fakat Kasımpaşalı taraftarlar ile MKE Ankaragücü’nün Kulüp Başkanı Faruk Koca arasında kıs bir gerginlik de yaşanmıştır. Bu gerginlik dışında çekişmeli ve güzel bir maçın sonlandığı da söylenebilir.

Kasımpaşa Ankaragücü Gerginliği

Kasımpaşalı taraftarlar ile Ankaragücü Kulüp Başkanı Faruk Koca arasında kısa süreli yaşanan bu gerginlik maçı olumsuz bir şekilde etkilemedi. Faruk Koca bu çekişmeli maçı protokol tribününde ayakta takip ediyordu. Başkan kendi ekibinin attığı gole sevinirken bir anda Kasımpaşalı taraftarlardan tepki aldı. Bu tepki sonucunda ise Faruk Koca ve taraftarlar arasında bir sözlü atışma başladı. Başlayan sözlü atışma daha fazla büyümeden güvenlik görevlileri tarafından büyümesi engellendi. Büyük bir problem olmadan maçın sonlanması da hem oyuncuları hem de taraftarları olumlu etkiledi.