Icardi’den Galatasaray için 60 Milyon Feda

Paris Saint German’dan kiralık olarak Galatasaray’a gelen Mauro Icardi, uzun zamandır PSG’de gözden çıkarılmış bir oyuncu olarak beklemekteydi. 29 yaşındaki başarılı futbolcu, yeniden futbol oynayabilmek için elinden geleni yapmayı hedefledi ve bu sebeple Türkiye’ye Galatasaray’da oynamaya geldi. Futbol sevdası için 60 milyonu gözden çıkaran Icardi’nin bu serüvenini Arjantinli gazeteci Augusto Tartufoli yazısına taşıdı.

PSG’nin teknik direktörü Christophe Galtier, Temmuz 2022’de Mauricio Pochettino’nun yerine getirildikten sonra Mauro Icardi takımda gözden çıkarılan oyunculardan birisi haline geldi. Bu durum, genç futbolcunun kariyerini tehlikeye atacak ciddi bir durum olduğu için Icardi’nin acil şekilde takım bulması gerekiyordu. Icardi’nin transfer pazarının tartışmalı isimlerinden birisi olduğu Bernard Scotti’nin Arjantin basınını kaynak olarak gösterdiği haberde dünyaya duyuruldu. Bunun için Galatasaray ile görüşmelere başlayan Icardi, futbol hayatına devam edebilmek için Türkiye’ye gelmeyi kabul etti. Bu durum, Icardi’nin yıllık kazancını da büyük bir oranda etkilemiş oldu.

Futbol Aşkına Parayı Gözden Çıkardı

Mauro Icardi, kiralık olarak Galatasaray’a gitmeden önce PSG’de yıllık olarak 10 milyon Euro kazanıyordu. Galatasaray ile anlaşma süreci başladığında PSG, yıllık kazancının yalnızca 6 milyonunu karşılayacağını Icardi’ye bildirdi. Galatasaray da Icardi’ye kalan 4 milyonu veremeyeceğini belirtti. Bu durum, Icardi’nin Galatasaray’a gelmesine engel olmadı, futbol aşkı ve kariyeri için parayı gözden çıkartarak partneri Wanda Nara ile birlikte Türkiye’ye yerleşti. Galatasaray, Mauro Icardi’yi 2022 – 2023 futbol sezonu için bedelsiz bir şekilde kiraladığını KAP’a bildirdi.

Augusto Tartufoli’nin belirttiğine göre Galatasaray Icardi’ye yıllık 4 milyon Euro yerine aylık yalnızca 60 bin Euro, yani yıllık 750 bin Euro verecek. Anlaşılana göre bu durum Icardi için pek de büyük bir problem değil çünkü Icardi, Türkiye’nin pek de pahalı bir ülke olmadığını düşünmekte. 10 milyon Eurodan 6.75 milyon Euro’ya düşmeyi kabul ettiğine göre bu durum Icardi için bir problem olmayacak. Bu sebeple yıllık 60 milyon TL’yi gözden çıkarması, Icardi’nin mesleğine olan sevgisini gözler önüne seren alkışlanacak bir hareket olarak basına yansıdı.

Icardi’nin partneri ve çocuklarına harcayacağı para, kiralama sürecindeki durumlardan dolayı kısıtlamaya girdi. Bu nedenle Icardi’nin partneri Wanda Nara da sık sık ülkesini ziyarete gidemeyecek. Buna ek olarak, Icardi’nin ev kirası, Milano’daki evin harcamaları, çocukların okul ve başka diğer masrafları da göz önüne alındığında Arjantinli çiftin Türkiye’de yaşamak için aylık olarak 450 – 500 bin Euro’yu harcadığını söylemek de mümkün.

Maura Icardi Futbol Kariyeri

Icardi, 2017 yılından itibaren pek çok takımın gözde oyuncularından biri olmayı başarmıştır. 2017 – 2018’de gol krallığını yaşayan başarılı futbolcu, 2018’de İtalya’da yılın futbolcusu unvanına layık görüldü. Daha sonra PSG’ye geçen oyuncu, 2022 yılından itibaren Galatasaray’da forma giymektedir.