Galatasaray Uygun Teklif Geldiği Takdirde Sacha Boey’i Satacak

Galatasaray herhangi bir mucize olmadığı takdirde 2022 – 2023 sezonunu şampiyonluk ile tamamlayacak. 30 Mayıs 2023 Salı günü Ankaragücü’nü yenmesi halinde matematiksel olarak şampiyonluğunu garantileyecek olan Galatasaray’da gündem transfer!

Başkanvekili Erden Timur hem gelecek hem de gidecek isimlere karar vermeye çalışıyor. Çok sayıda kulüpten teklif alan Sacha Boey takımdan ayrılması muhtemel isimlerden birisi! Fransız oyuncu ile bilhassa Arsenal’in ilgilendiği iddia ediliyor.

20 Milyon Euro’dan Düşük Teklifler Kabul Edilmeyecek

Sacha Boey 2022 – 2023 sezonuna birtakım sıkıntılar ile başlamıştı. Okan Buruk oyuncuyu yaz kampına davet etmemişti. Ancak, yeni transfer Leo Dubois sakatlandı. Bu durum Galatasaray’ın yeni bir sağ beke ihtiyacı olduğu anlamına geliyordu. Okan Buruk takımdan gideceği konuşulan Sacha Boey’i kadroya aldı. 2000 doğumlu oyuncu oldukça iyi bir performans gösterdi. Leo Dubois sakatlıktan dönmesine rağmen Sacha Boey’i kesemedi.

İtalya’nın Monza ve Udinese kulüpleri devre arası transfer döneminde Sacha Boey’i transfer etmek istemişlerdi. Her iki kulüp da oyuncu için Galatasaray’a 5 milyon Euro ödemeyi kabul etmişti. Fakat, Galatasaray yönetimi söz konusu teklifi kabul etmedi. Sacha Boey takımda kaldı. Kariyerini farklı bir kulüpte sürdürmeyi kafasına koyan Fransız oyuncu menajerine gelen teklifler ile ilgilenmesine dair talimat verdi. Oyuncunun menajeri güncel tarih itibariyle 10 farklı kulüp ile transfer görüşmeleri gerçekleştiriyor. Arsenal ve Olimpik Lyon’un ısrarlı bir şekilde istediği Sacha Boey yaz transfer döneminde Galatasaray’dan ayrılabilir.

Galatasaray yönetimi Sacha Boey gibi hem genç hem de kaliteli bir sağ beki kolay kolay elden çıkarmak istemiyor. Oyuncu için en az 20 milyon Euro bonservis talep ediliyor. Söz konusu bonservis bedelinden daha düşük olan teklifler kabul edilmeyecek. Ancak, bu noktada Sacha Boey’in istekleri de önemli! Genç oyuncu takımdan ayrılmak istediği takdirde Galatasaray yönetiminin yapacağı bir şey kalmayabilir.

Oyuncunun Sözleşmesi 30 Haziran 2025 Tarihinde Bitecek

Galatasaray Fransız oyuncuyu 2021 – 2022 sezonunun başında bir milyon 150 bin Euro karşılığında kadrosuna kattı. Oyuncu ile dört yıllık sözleşme imzalandı. Takımdaki diğer oyunculara kıyasla daha düşük bir ücret alan Sacha Boey fiyat performans kriteri bakımından harika bir transfer oldu.

22 yaşındaki oyuncu bu sezon Süper Lig’de şu ana kadar toplam 29 maça çıktı. Bu maçlarda sahada 2 bin 534 dakika kaldı. Güzel performansını bir gol ve dört asist ile süsledi. Bilhassa Galatasaray’ın 3-2 geride olduğu Fatih Karagümrük maçında beraberlik golünü atarak dikkatleri üzerine çekti. Türkiye Kupası’nda iki maçta 121 dakika süre alan genç oyuncu bu turnuvada takımına gol veya asist katkısında bulunamadı.

Sacha Boey’in önümüzdeki sezon takımda kalıp kalmayacağı belirsizliğini koruyor. Genç oyuncu istenilen teklif gelmediği takdirde takımdan tutulabilir.