Galatasaray Eksikliklerini Dolduruyor

Sarı kırmızılı Galatasaray’da hedef resmen yeni bir ilk 11 kurmak oldu. Şu ana kadar 6 oyuncuyu renklerine bağlamayı başaran Okan Buruk yönetimimdeki Galatasaray’da transfer haberleri hız kesmeden devam ediyor.

Öyle ki Galatasaray taraftarı bugün hangi oyuncunun Galatasaray’a katılıp katılmadığını merak ederek uyanıyor. Galatasaray’da yapılan yeni transferler ile sarı kırmızılıların şampiyonluk yolunda emin adımlarla yürüyeceği tahmin ediliyor.

Galatasaray’ın şu ana kadarki en büyük transferi Torrent yerine gelen yeni teknik kaptan Okan Buruk oldu. Okan Buruk ile resmen yeniden canlanan Galatasaray’da oyun planı tamamen değiştirildi. Yenilenen ve dinamikleşen oyun planına uygun transferler isteyen Okan Buruk’un isteklerine yönetim hayır demiyor.

Edinilen bilgilere göre Galatasaray bu sefer de gözünü Napoli’nin starı Mertens’e dikmiş durumda. Mertens transferinin gerçekleşip gerçekleşmeyi bilinmezken bir taraftan da Galatasaray yeni isimleri KAP’a bildirmeye devam ediyor.

Galatasaray’dan 2 Yerli İsim

Yabancı oyuncu sınırı ile sorun yaşamak istemeyen Galatasaray’da planlar sezon öncesi yapıldı. Bu planlara göre transfer sürecini de yöneten Galatarasay heyeti takımına başarılı iki yerli oyuncu katmayı başardı. Yeni sezonda Aldülkerim Bardakçı ve Kazımcan Karataş Galatasaray forması ile yeşil sahalarda top koşturacak.

Hem Aldülkerim Bardakçı’nın hem de Kazımcan Karataş’ın geçen sezonki performansları göz kamaştırmıştı. Fırsatı kaçırmayan Galatasaray iki genç oyuncuyu da kadrosuna katmayı başardı.

Yabancı Oyuncular Dünya Yıldızları

Yerli oyuncuları kadrosuna katarak yabancı oyuncu sınır problemini çözen Galatasaray’da asıl hedef takımın dinamik yapısını tekrardan kurabilmek. Bu hedef uğruna Okan Buruk yönetimindeki Galatasaray’da dünya yıldızları ile transfer süreci yönetildi.

Bilindiği gibi Galatasaray şu ana kadar 4 yıldız ismi kadrosuna katmayı başarmıştı. Özellikle golcü Seferoviç transferi Türkiye spor gündemine bomba gibi düşmüştü. Seferoviç’in hazırlık maçlarındaki golleri ve asistleri ise çok beğenilmişti. Galatasaray Seferoviç ile aradığı golcüyü bulmuş oldu. Forvet dışında Galatasaray’dan diğer mevkiler için de önemli transferler yapıldı.

Sergio Oliveira ile sözleşme imzalamayı başaran Galatasaray orta sahayı daha da güçlendirmek için takımına ayrıca Fredrik Midtsjö’yu da katmayı başardı. Orta saha hattında geçen sezon yaşanan problemlerden haberdar olan Okan Buruk bu mevkiye büyük önem veriyor. Yaptığı transferler ile bu mevkideki performansı arttırmayı planlayan Okan Buruk defans hattını da güçlendirmek için renklerine Leo Dubois’i katmayı başarmıştı. Özellikle Marcao’nun yokluğunda performans düşüklüğünü defans hattında yaşamak istemeyen Okan Buruk bu mevkideki açıkları da kapatmak için transfer görüşmelerini başarılı bir şekilde tamamladı.

Alınan bilgilere göre ise Trabzonspor’un da ilgilendiği Napolili oyuncu Mertens de Galatasaray son dakika radarına girmeyi başardı. Henüz sonucu netleşmeyen görüşmelerin devam ettiği transfer sürecinde çıkan dedikodular arasında. Eğer Galatasaray Mertens ile anlaşmayı başarabilirse forvet hattını Seferoviç ve Mertens ile çok ciddi anlamda güçlendirmiş olacak.