GALATASARAY’ DA ZAHA TRANSFERİNDE OKAN BURUK VE ERDEN TİMUR İŞ BİRLİĞİ

Sarı kırmızılı takım Galatasaray, son yılların en önemli transferlerinden birisini yaptı ve Crystal Palace ile yollarını ayıran 30 yasındaki tecrübeli oyuncu Wilfried Zaha’yı kadrosuna kattı.

Galatasaray, ismi uzun süredir rakibi sarı lacivertli takım Fenerbahçe ile anılan yıldız hücumcu Wilfried Zaha’ yı 3 yıllığına kadrosuna kattı. Sarı lacivertli takım Fenerbahçe taraftarları büyük bir şok yaşarken, Sarı kırmızılı taraftarlar ise bu tarihi transfer çalımından duydukları memnuniyeti dile getiren binlerce paylaşım yaparak sosyal medyayı salladılar.

Galatasaray’ın bu transferi Avrupa’da da ses getirdi, önemli medya kuruluşları kuruluşlarında haberi son dakika gelişmesi gelişmesi olarak duyuruldu.

Uzun süredir sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ nin görüştüğü Wilfried Zaha’yı sessiz sedasız bir operasyonla kadrosuna katarak büyük ses getiren Galatasaray’ da transferin arka yüzü de belli oldu.

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk’un Wilfried Zaha transferi için kampı bırakıp Londra’ya gittiği ortaya çıktı. Tecrübeli teknik adam Okan Buruk’un özel uçakla Londra’ya gidip Erden Timur ile birlikte Zaha’yı ikna ettiği kaydedildi.

Okan Buruk kampı bırakıp Erden Timur‘la birlikte özel uçakla Londra’ya gitti. İkili, Zaha ile 2 – 3 saatlik görüşme sonrası oyuncuyu ikna etmeyi başardılar.

30 yasındaki tecrübeli oyuncu Wilfried Zaha’ nın ikna edilmesinde ki en büyük faktör olarak da sarı kırmızılı takımın devler liginde yer alıyor olmaları oldu. Öte yandan Erden Timur’un Zaha’yı ikna turunda oyuncuya Icardi örneğini de verdiği öne sürüldü.

ZAHA ÖZEL UÇAK İLE İSTANBUL’A GELDİ

İngiltere ‘ de Londra’dan kalkan özel uçakla gelen 30 yasındaki tecrübeli oyuncu Wilfried Zaha ailesi ile beraber İstanbul’ a indi. İstanbul’ da Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali’nden İstanbul’a giriş yaparken, karşılamaya yüzlerce sarı kırmızılı Galatasaraylı taraftarlar da geldi. Kapıdan çıkışta sarı kırmızılı taraftarların yoğun ilgisi ile karşı karşıya kalan tecrübeli oyuncu üçlü çektirerek havalimanından ayrıldı.

ZAHA SARI KIRMIZILI TAKIM DA 14 NUMARAYI GİYECEK

30 yasındaki tecrübeli oyuncu Wilfried Zaha sağlık kontrolünden geçtikten sonra Galatasray ile resmi imzayı attı. İngiltere’de Crystal Palace‘ta 11 numaralı formayı giyen Fildişili futbolcunun numara tercihi de belli oldu. İngiliz ekibinde 11 numaralı formayı giyen yıldız isim, sarı kırmızılı takım Galatasaray’da 14 numaralı formayı giyecek.

ZAHA’NIN GALATASARAY’A MALİYETİ BELLİ OLDU

Sarı kırmızılı takım Galatasaray’ ın ezeli rakibi Fenerbahçe’nin elinden kaptığı büyük bir transfer çalımı olan 30 yasındaki tecrübeli oyuncu Wilfried Zaha’ nın maliyeti de belli olmuş durumda.

30 yasındaki tecrübeli oyuncu Wilfried Zaha Sarı kırmızılı takım Galatasaray’ da yıllık ücret için de 5,5 milyon Euro’ya el sıkıştı.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray ile de 30 yasındaki tecrübeli oyuncu Wilfried Zaha 3 yıllık sözleşme imzalayan oyuncu ya 2,33 Milyon Euro’ da imza ücreti ödenecek.