Fabio Cannavaro İşi Olmadı

Fatih Karagümrük, Süper Lig’in en renkli takımlarından birisi! Bu takımı özel kılan detay teknik direktör tercihleri! Fatih Karagümrük’ü uzun bir süre İtalyan teknik adam Francesco Farioli çalıştırdı. 1989 doğumlu teknik adam, İstanbul temsilcisine güzel sonuçlar aldırdı. Kendisi de bu kulübün çatısı altında adından söz ettirmeyi başardı.

Fatih Karagümrük, 2022 – 2023 sezonuna Andrea Pirlo ile başladı. Francesco Farioli’nin ardından bir diğer İtalyan teknik adamın tercih edilmesi dikkat çekiciydi. Bilhassa Andrea Pirlo gibi İtalya’da çok başarılı olamayan birinin Türkiye’de yapacakları merak konusuydu. Futbolseverler, 1979 doğumlu teknik adamın Türkiye macerasının kısa süreceğini düşünüyorlardı. Ancak, Andrea Pirlo, zannedilenin aksine Fatih Karagümrük’te başarılı oldu. Takımı, Süper Lig’in son haftalarına kadar gayet iyi sonuçlar aldı. Ancak, kendisinin Fatih Karagümrük ile yolları Mayıs ayında ayrıldı.

Fatih Karagümrük Teknik Direktör Arayışlarını Sürdürüyor

Fatih Karagümrük, Andrea Pirlo’nun ardından genç teknik adam Alpaslan Erdem ile çalışmayı tercih etmişti. 1988 doğumlu yardımcı antrenör, birkaç maçlığına Fatih Karagümrük’ün başına geçmişti. Ancak, kendisi, bu görevi, uzun süre devam ettiremeyecek. Çünkü, Fatih Karagümrük yönetimi, takımı, yeni sezonda deneyimli bir teknik adamın çalıştırmasını istiyor.

Fatih Karagümrük yönetiminin tercihi yine İtalyan oldu. O isim Fabio Cannavaro! Bir döneme damga vuran İtalyan oyuncu, futbolu bıraktıktan sonra teknik direktörlük yapmaya başlamıştı. Fatih Karagümrük yönetimi, Fabio Cannavaro ile yapılan görüşmelerden olumlu geri dönüşler alıyordu. Ancak, ortaya birtakım pürüzler çıktı. Sonuç olarak, Fabio Cannavaro’nun önümüzdeki sezon Fatih Karagümrük’ü çalıştırma ihtimali suya düştü.

Fabio Cannavaro Kimdir?

13 Eylül 1973 tarihinde dünyaya gelmiştir. Futbola Napoli altyapısında başlamıştır. Parma, Inter, Juventus ve Real Madrid gibi kulüplerde forma giymiştir. 1.76 boyundadır. 2000’li yılların unutulmaz stoperlerinden birisidir. 2006 yılında Almanya’da düzenlenen Dünya Kupası’nı kazanan İtalya’nın en önemli isimlerinden birisidir. Aynı zamanda, 2006 yılında France Football tarafından verilen Ballon D’Or ödülünü kazanmış bir isimdir. Kendisi, 2012 yılında futbol bıraktı.

Fabio Cannavaro, futbolu bıraktıktan sonra uzun süre Al-Ahli kulübünde görev aldı. Ardından, GZ Evergrande, Al-Nassr FC, TJ Quanjian gibi kulüplerde teknik direktörlük yaptı. Bir dönem Çin milli takımını da çalıştırdı. Son olarak, İtalya’nın Benevento kulübünde görev yaptı. 21 Eylül 2022 tarihinde başladığı bu görevi 2023 yılının Şubat ayına kadar sürdürdü. Ancak, bu kulüpte başarısız oldu. Takımının başında sadece 17 maça çıktı. 0.94 puan ortalaması tutturdu.

Fatih Karagümrük’ün yeni teknik direktörünün kim olacağını herkes çok merak ediyor. Fabio Cannavaro ile anlaşılamamasının ardından farklı isimler gündeme gelmeye başladı. İstanbul temsilcisinin tercihi yine yabancı bir teknik adam olacak. Fatih Karagümrük yönetiminin acele etmesi gerekiyor. Çünkü, Süper Lig’de 2023 – 2024 sezonu 11 Ağustos 2023 tarihinde başlayacak.