Beşiktaş Nathan Redmond’ı Elinden Kaçırmamalı

Siyah beyazlı takım Beşiktaş’ın son haftalardaki çıkışıyla dikkat çeken isimlerinden olan 29 yaşındaki Nathan Redmond sezon sonun da sözleşmesi biteceği için kara kartal ‘ın en önemli gündemlerinden birisi oldu.

İngiliz futbolcuyu Nathan Redmond Premier Lig ekibi Southampton’dan ayrıldıktan sonra 1 yıllığına Siyah beyazlı takım Beşiktaş’ın yolunu tutmuştu.

Beşiktaş forması ile süper lig de son maçlardan ki performansı ile en dikkat çeken isimlerden birisi olurken takımın tecrübeli teknik direktörü Şenol Güneş ‘in kadroda kalmasını istediği Nathan Redmond için Beşiktaş yönetimi kollarını sıvadı.

Nathan Redmond lig de son üç maçta da takımına skor katkısı sağlayan, Fenerbahçe derbisinde ise 1 gol, 3 asistle oynayarak gecenin en çok konuşulan isimlerinden birisi olmuştu.

Beşiktaş ‘ta kalmaya sıcak bakan İngiliz futbolcuyu Nathan Redmond için yeni sözleşmede en az 3 yıllık olacak. Yıllık ücret konusunda ise Premier Lig ekibi Southampton’dan 2,2 Milyon Euro kazanırken Beşiktaş ‘tan yıllık 1,5 Milyon Euro gibi bir ücrete evet demek zorunda.

Nathan Redmond Kısa Sürede Kendisini Kanıtladı

İngiliz futbolcuyu Nathan Redmond siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘a sezon başında 1 yıllığına kiralık olarak kadroya kattıkları önemli isimlerden birisi oldu.

Bu sezon özellikle son Fenerbahçe derbisi ile gösterdiği etkili performansı üzerine koyarak devam ettirmesi çok önemli oldu.

Fenerbahçe derbisinde1 gol, 3 asistle oynayarak harika bir is çıkaran Nathan Redmond süper lig de bunun devamının geleceğini gösterdi.

İstanbulspor maçı ile başlayan gol perdesin de Fenerbahçe derbisi be son Giresunspor maçında attığı gol ile kalitesini göstermiş oldu.

Sezon başında fiziksel olarak tam anlamda hazır olmadığı için zorlanan Nathan Redmond uyum sürecini de atlattıktan sonra bu ilk 11’ in önemli isimlerinden oldu.

Takımın tecrübeli teknik direktörü Şenol Güneş ‘in de beğendiği isimlerden birisi olan Nathan Redmond son üç maçta üst üste oyun anlamında takıma kattıkları ile kendisini kanıtlayarak Premier Lig’ de ki günlerine döndü diye biliriz.

Beşiktaş Forması İle Ne Yaptı?

İngiliz futbolcuyu Nathan Redmond siyah beyazlı forma ile bu sezon 20 lig maçında süre alırken bu maçların 10’ unda ilk 11’ de Şenol Güneş ile daha çok süre almaya başladı.

Son haftalar da ki performansı ile skor anlamında da takımına 4 gol ve 5 asistlik performans ile destek oldu.

Özel bir performans sergileyen Nathan Redmond dar alanda ne kadar etkili olduğunu gösterirken oyunun skor anlamında savunma oyun kurulumda da görev alırken takımın en net oyuncularından birisi oldu.

Bu sezon attığı goller de çok net özel yeteneğini ortaya koyarken Nathan Redmond çok yönlü de bir oyuncu ki gelecek sezon Avrupa ‘da olacak olan Beşiktaş için kadrosunda bulunması gereken isimlerden birisi.