Başakşehir’de Emre Belözoğlu Dönemi Sona Erdi

Beklenen oldu. 2023 – 2024 sezonuna oldukça kötü bir başlangıç yapan Başakşehir’de teknik direktör Emre Belözoğlu ile yollar ayrıldı. Bu gelişme, hiç kimse için sürpriz değildi.

İstanbul Temsilcisi Üç Maçını da Kaybetti

Takdir edersiniz ki, Başakşehir, Süper Lig’in dişli takımlarından birisi! 2019 – 2020 sezonunda Süper Lig’de şampiyon olan İstanbul temsilcisi, geçtiğimiz sezonu da dördüncü sırada tamamladı. Futbolseverler, Başakşehir’in yeni sezonda başarılı olacağını düşünüyorlardı. Bu takımın ilk beş haricinde bir sıralama elde etmesine imkansız gözüyle bakılıyordu.

Başakşehir, 2023 – 2024 sezonunun ilk maçında deplasmanda Alanyaspor ile karşı karşıya geldi. Bu maçı 2-0 kaybederek yeni sezona mağlubiyet ile başlamış oldu. Taraftarlar, bu sonuca takılmadılar. Ancak, ikinci haftada Karagümrük karşısında alınan 2-0’lık mağlubiyet, bir şeylerin yolunda gitmediğinin göstergesi idi. Emre Belözoğlu’nun ayrılacağı dillendiriliyordu. Başakşehir, normal şartlar altında Süper Lig’in üçüncü haftasında Fenerbahçe ile karşı karşıya gelecekti. Fakat, söz konusu maç TFF tarafından ertelendi.

Süper Lig’in dördüncü haftasının sonucu merakla beklenen maçlarından birisi de Başakşehir ile Konyaspor arasında oynandı. Bu maç, Emre Belözoğlu açısından bir hayli önemliydi. Çünkü, Başakşehir bu maçı kaybettiği takdirde 43 yaşındaki teknik adam ile yollar yüksek ihtimalle ayrılacaktı. 2 Eylül 2023 Cumartesi gününün programında yer alan maç saat 19.15’te başladı. Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda oynanan maçı Atilla Karaoğlan yönetti. Konyaspor, zor geçmesi beklenen maçı 53’üncü dakikada Sokol Cikalleshi’nin attığı gol sayesinde 1-0 kazandı. Başakşehir, bu maç ile beraber Süper Lig’deki üçüncü mağlubiyetini almış oldu. Ligin dibine demir attı.

Başakşehir Genç Teknik Adama Teşekkür Etti

Yakından takip edenlerin bildiği üzere Süper Lig’de dördüncü hafta, 3 Eylül 2023 Pazar günü oynanacak olan maçlar ile sona erecek. Ardından, milli araya giriliyor. İki hafta boyunca Süper Lig’de maç olmayacak. Başakşehir, 3 Eylül 2023 Pazar günü akşam saatlerinde hem resmi sitesinden hem de sosyal medya hesaplarından bir paylaşım yaptı. Söz konusu paylaşım, tahmin edebileceğiniz üzere Emre Belözoğlu’nun vedası ile ilgili idi. Başakşehir kulübü, genç teknik adam ile yolların ayrıldığını belirtti. Ona vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür edildi.

Emre Belözoğlu

Emre Belözoğlu’nun Başakşehir Macerası Fena Geçmedi

Başakşehir, 3 Ekim 2021 günü Emre Belözoğlu’nun takımın yeni teknik direktörü olduğunu açıkladı. Kısa bir dönem Fenerbahçe’yi çalıştıran 43 yaşındaki teknik adamın Başakşehir’de neler yapacağı merak konusu idi. Başakşehir, Emre Belözoğlu’nun gelişi ile beraber çıkışa geçti. Fakat, söz konusu başarısını bilhassa geçtiğimiz sezonun ikinci yarısıyla beraber kaybetti.

Emre Belözoğlu, Başakşehir’in başında 86 maça çıktı. Takımı, bu maçların 44’ünden galibiyet ile ayrıldı. Buna ek olarak, bu süreçte 21 beraberlik ve 21 mağlubiyet alındı. Emre Belözoğlu, 1.78 puan ortalaması tutturdu.