Willian Arao Fenerbahçe’den Ayrılmaya Hazırlanıyor

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe 2022 – 2023 sezonuna başlarken neredeyse her bölgeye transfer yaptı. Geçtiğimiz sezon takımı çalıştıran İsmail Kartal merkez orta saha ikilisinde genellikle Miha Zajc ve Miguel Crespo’ya şans vermişti. Bu ikilinin uyumu Fenerbahçe’ye çok puan kazandırmıştı.

Haziran ayında Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü olduğu açıklanan Jorge Jesus gelir gelmez orta sahaya transfer istedi. Miha Zajc ve Miguel Crespo’yu tanımayan deneyimli çalıştırıcı Flamengo’dan eski öğrencisi olan Willian Arao’nun transfer edilmesini istedi. Fenerbahçe Flamengo’ya 3 milyon Euro ödeyerek oyuncuyu kadrosuna kattı.

Brezilyalı Orta Saha Oyuncusu Beklentileri Karşılayamadı

1992 doğumlu oyuncu bu sezon Süper Lig’de şu ana kadar 27 maça çıktı. Söz konusu maçlarda sahada bin 985 dakika kaldı. Maçların 24’üne ilk 11’de başladı. Sadece üç maçta oyuna sonradan giren isim oldu. Fenerbahçe formasıyla gol atma başarısını gösteremedi. Ancak, dört asist yapabildi. Bunun yanı sıra, 2022 – 2023 sezonunda diğer kulvarlarla beraber toplam 38 maça çıktı. Bu maçlarda sahada 2 bin 707 dakika kaldı. Bir gol atıp dört asist yapabildi. Söz konusu golü Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi’nde Dinamo Kiev ile oynadığı maçta attı.

Willian Arao hem ön liberoda hem de merkez orta sahada oynayabiliyor. Gerekli olduğu takdirde stoper olarak da görev yapabilir. Ancak, Fenerbahçeliler Brezilyalı oyuncunun performansından genel olarak memnun değiller! Oyuncunun top kullanma becerisinin kısıtlı olması, yalnızca defansif özellikleri ile öne çıkması ve hata yapmaya elverişli yapısı tepki çekiyor.

Fenerbahçeliler orta sahada Crespo – Zajc ikilisini görmek istiyorlar. Arao’nun partneriyle iyi bir uyum yakalayamaması da tepki gösterilen hususlardan bir diğeri!

31 Yaşındaki Oyuncu Ülkesine Dönebilir

Willian Arao Fenerbahçe’ye transfer olarak ilk kez ülkesinin dışına çıkmıştı. Ancak, 1992 doğumlu oyuncu yurt dışı macerasından pek memnun kalmadı. O da ülkesini özlüyor. Fenerbahçelilerin kendisine sosyal medyada göstermiş oldukları tepkiden de rahatsız olan Willian Arao bir an önce sezonun bitmesini istiyor. Menajerine kendisine gelen teklifleri değerlendirmesini isteyen Arao Brezilya kulüplerine öncelik verecek.

Fenerbahçe yönetimi Jorge Jesus’un önümüzdeki sezon takımda kalıp kalmamasından bağımsız bir şekilde Willian Arao ile yolları ayırmak istiyor. Daha önce de söylediğimiz gibi oyuncunun bonservisi için Flamengo’ya 3 milyon Euro ödenmişti. Fenerbahçe 31 yaşındaki oyuncuyu en az 3 milyon Euro karşılığında bir kulübe satarak zarar etmemeyi amaçlıyor.

Gustavo Henrique’yi de Benzer Bir Son Bekliyor

Jorge Jesus sezon başında tecrübeli bir stoperin kadroya katılmasını istemişti. Fenerbahçe Flamengo’ya 1 milyon 400 bin Euro ödeyerek Gustavo Henrique’yi kiraladı. Ayrıca, oyuncunun 1.4 milyon Euro tutarında zorunlu satın alma opsiyonu bulunuyor. Sarı lacivertli kulüp oyuncuyu mecburen kadrosuna kattıktan sonra elden çıkarmayı düşünüyor. Gustavo Henrique’yi bazı Süper Lig kulüplerinin istediğini söyleyebiliriz.