Üç Büyükler Transferde Ne Durumda?

Süper ligin üç büyükleri Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş yeni sezon öncesinde hazırlarına devam ediyorlar.

Yeni sezon için takımlar yavaş yavaş ilk kamplarını tamamlamaya yakınlar. Yeni sezon da süper lig de fikstürde çekilirken takımlar artık liglerin başlamasına kısa bir süre kala takımlarını güçlendirmeye devam ediyorlar.

Yaz transfer sezonun en dikkat çeken ekibi sarı lacivertli takım Fenerbahçe oldu diye bilir ki yaptığı takviyeler kadrosuna kattığı isimler ile ses getirmeye de devam edecek gibiler.

Süper ligin son şampiyonu sarı kırmızılı takım Galatasaray ise elinde ki kadrosunu koruyarak üzerine eksik buldukları yerlere yapmaya çalıştıkları transferler ile şampiyonlar ligine daha güçlü bir takım ile yer almak istiyorlar.

Sezonun en sessiz takımı olan kara kartal Beşiktaş ise transfer de imza aşamasına getire bildikleri Somaspor ‘ dan alınan oyuncu dışında kadrosuna takviye yapamadılar.

Üç büyükler arasında transfer yarışışına bakıldığında Fenerbahçe önemli isimler ile kadrosunu 30 kişinin üzerine çıkararak planlamasının gene yanlış olduğunu bir bölge de birden çok fazla ilk 11 oyuncusu olması nedeni ile bunu yönete bilmesi çok zor olacak.

Galatasaray ise geçen sezon şampiyon olan takımın üzerine kadrosunu mümkün olduğunca koruyarak ki transfer tekliflerini geri çevirmeye devam ederek yapacakları 4 – 5 transfer ile yeni sezona başlayacaklar.

Beşiktaş ‘ ta neredeyse büyük oranda koruyacakları kadrosunda stoper orta saha takviyeleri ile yeni sezonu açacaklar gibi.

 ICARDİ Mİ? DZEKO MU? – SÜPER LİGE DAMGA VURACAK?

Sarı lacivertli takımın kadrosuna kattığı sonrasında37 yasındaki Bosnalı Dünyaca ünlü yıldız Edin Dzeko performansı merak edilen isimlerden birisi olacak.

Galatasaray’ da ise büyük ölçü de anlaşılan Arjantinli süper starı Icardi süper lig de ve devler liginde sarı kırmızılı forma ile gollerine devam etmek isteyecek.

İki tecrübeli isimi karşılaştırdığımız da 37 yasına gelmiş artık kariyerinin son imzasını Fenerbahçe’ ye atak Dzeko tecrübesi ile ön plana çıkarken, Icardi ise attığı inanılmaz goller ile dikkatleri çekiyor.

Ceza sahası içinde iki isim de oldukça etkili bir bitirici olsa da Icardi’ nin geçen sezon hazır olmadan geldiği süper lig de attığı golleri söyle bir hafızamız da gezdirince ne kadar tecrübeli olsa da Dzeko’ nun önünde gibi.

KADRO DENGESİ YENİ SEZON DA ÖNEMLİ OLACAK

Fenerbahçe kadrosuna kattığı birçok isim ile kadro yönetimi oldukça zorlaştırdılar. Galatasaray ise elinde ki kadro üzerine yapacakları birkaç ekleme ile doğru transfer politikasını Beşiktaş ile izlemeye devam ettiler.

Yapılan transferler de Fenerbahçe kim daha iyi ise o oynasın şeklinde düşündükleri için bu sezon da kadro planlamasında sınıfta kaldılar.

Galatasaray sol bekte ihtiyacı olan Angelino ile güçlendirirken Fenerbahçe’ nin forvet hattında 9 isim birden olması planlamadaki sorunu gösteriyor.