Süper Lig’de İlk Haftaların Özeti

Süper Lig’de Galatasaray son 10 maçta toplam 30 puan aldı. Rakibinin hatalarından çok iyi faydalandı. Her oyuncu maça katkı sağladı. Abdülkerim’in yerine oynayan Emin Bayram çok iyi iş çıkardı. Giresunspor evinde savunmasını iyi yapsa da bu maçta başarılı olamadılar.

Takımın golcüsü Icardi penaltı kaçırsa da takım arkadaşları Icardi’nin atamadığı golü 4 golle cevapladı.

Giresunspor 2. Yarıda atağa kalktı ama yine hatalar üstüne hata yapmaktan geri durmadılar, çok top kaybı yaptılar. İkinci Golden sonra Galatasaray oyuncu değişiklikleri ile hücum gücünü arttırmak istedi ve bu 2 golle sonuç verdi.

İkinci golün ardından Giresunspor maçtan koptu ve bunun sonucunda da sarı kırmızılılar farkı açtı. Sezon başında gol sonuçlandıramayan bir Galatasaray takımı varken şu an Galatasaray tam takım oldu ve form tutturdu.  Okan Buruk Seferovic hariç her oyuncusundan faydalanıyor.

Kasımpaşa’nın Kötü Günleri

Haftanın İstanbul temsilcilerinden birisi olan Kasımpaşa, Spor Toto Süper Lig’in ilk üç haftasını puansız olarak tamamladı. Spor Toto Süper Lig’in ilk haftasının ardından Kasımpaşa takımı 19. sırada yer alarak ligin son sırasında demir attı. İlk üç haftada rakip takımlara karşı hiç gol üretemeyen hiç gol atamayan Kasımpaşa takımı kendi kalesinde ise çok fazla gol gördü.

Mavi beyazlı Kasımpaşa takımın geçen sezon daha başarılı ve daha efektif bir oyun kurarken bu sezonun ilk haftasında resmen dibe çöktü. İlk üç haftada hiçbir rakibine karşı pozisyon üretemeyen ve etkili bir oyun kuramayan Kasımpaşa takımı rakipleri karşısında efektif bir oyun kuramadı.

Selçuk İnan Kasımpaşa’ya İyi Geldi

Kasımpaşa takımı için ilk üç haftada rakiplerini korkutamadı ve onlara bir tehdit olarak algılamadı desek adeta yeridir. Mavi beyazlı Kasımpaşa takımı ilk üç haftada kendi kalesinde çok fazla gol gördü ve rakip takım takımlara hiç gol atamadığı için sıfır puanda kaldı. Averajı da oldukça düşük olan Kasımpaşa takımının nasıl bir yol izleyeceği kalan haftalarda neler yapacağı oldukça merak ediliyor.

Kasımpaşa takımı son olarak Spor Toto Süper Lig’in üçüncü haftasında Giresunspor ile karşı karşıya geldi. Deplasmanda rakibinin evine konuk olan Kasımpaşa takımı kendi kalesinde bir gol gördü ve tek golle rakibine yenildi.