Süper Lig Maçları İptal Edildi

Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem felaketi sonrasında TFF Türkiye Futbol Federasyonu profesyonel ligler ve amatör futbol liglerindeki oynanacak olan karşılaşmalar ertelenmişti.

Türkiye Futbol Federasyonu erteleme sonrasında karşılaşmaların ne zaman başlayacağı sezonun geri kalanın da afet bölgesindeki takımlar için nasıl bir planlama yapılacağı da merak ediliyor.

FEDERASYON ERTELEME MAÇLARININ TARİHLERİNİ AÇIKLADI

Ülkemizde Kahramanmaraş ilimizde meydana gelen ve çevresindeki 10 ili de büyük ölçüde etkileyen deprem sonrasında TFF Türkiye Futbol Federasyonu Süper lig ve amatörde ki oynana futbol karşılaşmalarını ileri bir tarihe ertelendiğini açıklamışlardı.

Türkiye Futbol Federasyonu daha önce Süper lig maçlarını 10 – 11 – 12 – 13 Şubat tarihlerinde kaldıkları yerden oynanacağını açıklamışlardı. 1. Lig – 2. Lig ve 3. Lig de ki karşılaşmalar ise 17 – 18 – 19 – 20 şubat’ ta oynatılması kararı verilmişti ve sonrasındaki haftalar bu tarihler sonrasında belirlenerek açıklama yapılacaktı.

Türkiye Futbol Federasyonun ‘dan yapılan yeni açıklamalar ile Süper lig ve futbol karşılaşmalarının tarihleri de değişmiş oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu başkanı Mehmet Büyükekşi ve kurulun toplanması ve aldıkları karar ile Süper lig de ki karşılaşmaların daha ileri bir tarih olan 3 – 4 Mart tarihlerinde karşılaşmalar kaldıkları yerden devam edeceği açıklandı.

HATAYSPOR VE GAZİANTEPSPOR DURUMU MERAK EDİLİYOR

Depremden en çok etkilenen yerlerden olan Hatay’ da Hatayspor kulübünün federasyona bizzat kendilerinin yazılı olarak sezonun geri kalanlarında oynayamayacaklarını ligden çekilmek istediklerini ilettikleri biliniyor. Hatayspor ‘un bu kararı sonrasında ise Türkiye Futbol Federasyonunun yapacakları toplantı sonrasında daha netlik kazanacak.

Gaziantepspor ise sezonun geri kalan kısmında onlarda Hatayspor gibi ligden çekilmeleri bekleniyor. Gaziantepspor ‘da henüz kararlarını vermemiş olsalar da onlarda federasyondan bu konuda süre istediklerini ve kısa süre içinde de açıklama yaparak kararlarını paylaşacaklar.

Türkiye Futbol Federasyonu başkanı Mehmet Büyükekşi ise her iki takımında bu sezon içindeki hakları koruyarak gelecek sezon da Süper Ligde mücadele edecekleri konusunda destekleyecekleri biliniyor.

SÜPER LİG KAÇ TAKIM İLE DEVAM EDECEK? KAÇ TAKIM DÜŞECEK? KAÇ TAKIM ÇIKACA?

Süper Lig’de sezonun geri kalan kısmı 3 – 4 mart tarihlerinden sonra başlayarak kaldıkları yerden devam edecek.

Hatayspor ve Gaziantepspor ‘un sezonun geri kalan kısmında devam edemeyecek olmaları ise lig 17 takım ile devam edilecek. Hatayspor ve Gaziantepspor ile kalan maçlar da rakip takımlara 3 puan olarak mı yazılacak yoksa bu iki takımında bütün karşılaşmaları yok sayılarak puan silmeye mi gidilecek belirsizliğini korumaya devam ediyor.

Türkiye Futbol Federasyonunun ise gelecek sezon planlaması içinde Süper ligin 20 takım ile başlatılması gündemde.

Bir alt lig den de kaç takım çıkacağı konusunda ise belirsizliğini korurken bu sezon Süper lig den normal şartlarda 4 takımın düşerek bir alt ligden 3 takımın gelecekti.