Siyah- Beyazlı Takımın Son Transferi

Beşiktaş’ın son transferi Onur Bulut oldu. Onur Bulut ile 3,5 yıllık sözleşme imzalayan siyah beyazlı takım en son Aboubakar ile anlaşmıştı. Son zamanlarda yaptığı transferler ile adından söz ettiren Beşiktaş, son transferi ile yine gündeme geldi. Halihazırda Kayserispor ile anlaşması olan Onur Bulut, 3 yıllık sözleşmesini tek taraflı bir şekilde feshederek Beşiktaş ile anlaşmaya vardı. İmzalar tamamlandıktan sonra Beşiktaş’ın açıklamasıyla birlikte savunma oyuncusu Onur Bulut’un, 2025- 2026 sezonunun sonuna kadar siyah beyazlı formayı taşıyacağı kamuoyuna duyuruldu.

Savunma Oyuncusu Onur Bulut

Almanya’da orta saha oyuncusu olarak yetiştirilmiş olan Onur Bulut, profesyonel kariyerine 2011 yılında VFL Bochum II takımında başladı. 2011- 2015 yılları arasında VFL Bochum II Alman takımında 59 maça çıkmıştı. Daha sonra VFL Bochum, SC Freiburg ve Eintracht Braunschweig takımlarında sağ bek olarak forma giymiştir. Alman liginde toplam 166 maça çıkan Onur Bulut, 2019 yılında Türkiye’ye gelmiş ve ilk takımı Alanyaspor olmuştu. 2019- 2021 yılları arasında Alanyaspor’da 23 maça çıkmıştır. 23 maçta toplam 3 gole adını yazdıran Onur Bulut, 2020- 2021 sezonunda kiralık olarak Çaykur Rizespor’da forma giymiştir. Çaykur Rizespor’da da bir sezonda 18 maça çıkmıştır.

2021 yılında sözleşmesi biten Onur Bulut, Kayserispor’a transfer olarak kariyerine devam etmiştir. 2021 yılından 2023 yılına kadar Kayserispor’da forma giyen Onur Bulut, 8 Şubat 2023 tarihinde bedelsiz olarak Beşiktaş’a transfer oldu. Kayserispor’un sözleşmesine koyduğu 1 milyon Euro karşılığı serbest kalma maddesini karşılayan Beşiktaş, bu miktarı Kayserispor’a göndermiş fakat sarı kırmızılı takım bu parayı geri göndererek hukuki süreç başlatacaklarını söyledi.

Onur Bulut’un, Kayserispor ile anlaşma maddelerinin tek taraflı feshetmeye imkan tanımadığını söyleyen sarı kırmızılı yönetim bu konuyla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu ve FIFA nezdinde dava açacağını da ayrıca belirtti. Buna karşılık Onur Bulut ve Beşiktaş ise hukuki olarak bir sorun olmadığını sözleşmeyi incelediklerini belirterek sağ bek oyuncusu olan Onur Bulut’u kadrolarına dahil ettiler.

Transfer Sonrası Onur Bulut

Beşiktaş’a transferi kesinleştikten sonra açıklamalarda bulunan başarılı sağ bek oyuncusu Onur Bulut, Kayserispor’un kendisinin transferi için başka takımlarla görüşmeler gerçekleştirebileceğini söylediğini ve izin verdiğini belirtirken sarı kırmızılı takım transfer sonrası bu durumun bu şekilde gerçekleşemeyeceğini belirtti. Ayrıca Onur Bulut, tüm Kayserispor taraftarlarından helallik de istedi.

Tabi takdir taraftarın olmak suretiyle anlaşılan o ki iki takım arasında paylaşılamayan sağ bek oyuncusundan kaynaklı bir süre daha gerginlik olacak gibi gözüküyor. Kayserispor, Onur Bulut’un sözleşmesinin tam anlamıyla Beşiktaş tarafından doğru şekilde incelenmediğini söylese de Beşiktaş yönetimi bir sakıncanın olmadığını söylemiştir.

Kayserispor ile sözleşmesini 3 yıllık şekilde tekrardan yenileyen Onur Bulut’un kısa bir süre sonra sözleşmeyi feshederek Beşiktaş’a ani geçişi sarı kırmızılı takımı biraz hayal kırıklığına uğratmış gibi duruyor. Bu sebeple de bu konuyla ilgili hukuki sürecin sonuna kadar gidecek gibi duruyor.