Selçuk İnan’ın Kasımpaşa Macerası Kısa Sürdü

Kasımpaşa uzun süreden bu yana Süper Lig’de mücadele ediyor. Lacivert beyazlı kulüp geçtiğimiz sezon küme düşme korkusu yaşamıştı. Bu sezona da birtakım sıkıntılar ile başladı. Alt sıralara doğru hızlı bir şekilde düşen Kasımpaşa’da yönetim duruma müdahale etti. Çok geçmeden teknik direktör değişikliği yapıldı.

Selçuk İnan Türk futbolunun son 15 yılının önemli isimlerinden birisi! Önce Trabzonspor’da ardından Galatasaray’da hatrı sayılır başarılar elde eden İnan milli takımın da önemli oyuncularından birisiydi. 1985 doğumlu isim futbolu 2020 yılında bıraktı. Ardından, 1.5 yıl boyunca Fatih Terim’in yardımcısı olarak Galatasaray’da çalıştı. Terim ile Galatasaray’ın yolları 2022 yılının Ocak ayında ayrıldı. Selçuk İnan’ın yardımcı antrenörlük kariyeri de sona erdi.

Kasımpaşa’nın Yeni Hocası Selçuk İnan Olmuştu

Selçuk İnan uzun süre boşta bekledikten sonra Kasımpaşa’dan teklif aldı. 22 Kasım 2022 tarihinde Kasımpaşa’nın yeni teknik direktörü olduğu açıklandı. Selçuk İnan’ın ilk teknik adamlık macerasında neler yapacağı merak konusuydu. Ancak, işler pek yolunda gitmedi.

Selçuk İnan Kasımpaşa’nın Başında Sadece 13 Maça Çıkabildi

Selçuk İnan Dünya Kupası sebebiyle liglere verilen aranın sona ermesinden sonra Kasımpaşa’nın başındaki ilk resmi maçına çıktı. Fakat, takımı uzun süre galibiyet alamadı. Bu durum huzursuzluğa neden oldu. Kasımpaşa Selçuk İnan döneminde Süper Lig’de çıkmış olduğu 12 maçın sadece üçünü kazanabildi. İki maçtan beraberlik ile ayrılırken yedi maçı kaybetti. 11 puan toplayabilen Kasımpaşa bu dönemde 0.92 puan ortalaması tutturdu. Buna ek olarak, Kasımpaşa Türkiye Kupası’ndaki maçı da kaybetti.

Ümraniyespor Maçı Bardağı Taşıran Son Damla Oldu

Kasımpaşa Süper Lig’in 26. haftasında kendi sahasında Ümraniyespor ile karşı karşıya geldi. Fall’ın attığı golle 1-0 öne geçmesine rağmen rakibinin golüne engel olamayarak sahadan 1-1’lik beraberlik ile ayrıldı. Kasımpaşa yönetimi maçın ardından Selçuk İnan ile yolların ayrıldığını açıkladı. Kendisine vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür edildi.

Kurulan Kadronun Cezasını Selçuk İnan Çekti

Selçuk İnan’ın Kasımpaşa’da bu kadar kısa süre çalışacağını herhalde kimse tahmin etmiyordu. Lacivert beyazlı takımın kağıt üzerinde fena olmayan bir kadrosu bulunuyor. Fakat, bazı oyuncuların hayal kırıklığı yarattıklarını söyleyebiliriz. Bilhassa hücum oyuncuları beklenen katkıyı kesinlikle veremediler. Selçuk İnan sezon başında kurulan kadronun cezasını çeken isim oldu.

Selçuk İnan takımın birinci forveti olarak gösterilen Koita’nın sakatlanması ve formsuzluğu dolayısıyla asıl bölgesi sağ kanat olan Fall’ı forvette oynatmak zorunda kaldı. 31 yaşındaki futbolcu 24 maçta forma şansı buldu. Beş gol atıp beş asist yaptı. Ancak, performansı yine de yeterli değildi. Selçuk İnan bilhassa hücumdaki oyuncuların düşük performansı yüzünden sorunlar yaşadı.

Umut Bozok Kadroda Tutulmalıydı

Kasımpaşa yönetiminin geçen sezonun gol kralı olan Umut Bozok’u kadroda tutamaması işleri değiştirdi. Bu durum Selçuk İnan’ın performansını dahi etkiledi.