Selçuk İnan Kasımpaşa’da

Spor Toto Süper Lig’de bu sezon istikrarsız bir görüntü çizen Kasımpaşa, teknik direktörlük görevi için Selçuk İnan ile anlaşmaya vardı. Lacivert beyazlı ekibin Kemerburgaz’da bulunan tesislerinde yapılan törende Selçuk İnan ile birlikte kulübün üst yöneticilerinden Serkan Reçber de yer aldı. Yapılan törende açıklamalarda bulunan genç çalıştırıcı, çok mutlu ve çok gururlu olduğunu dile getirdi. Kendisine bu fırsatı veren Kasımpaşa kulübünün sahibi Turgay Ciner ve üst yöneticisi Serkan Reçber’ de içtenlikle teşekkürlerini sunan İnan, hedeflediği ve inandığı ne varsa şu anda gerçekleştiğini, ilk teknik direktörlük deneyimi olacağını, kendisinin futbolculuk dönemini herkesin gördüğünü ve hep birlikte hedeflere ulaşacaklarını dile getirdi.

Hayatında inanmadığı hiçbir hayalin peşinden koşmadığını dile getiren Selçuk İnan, her zaman gerçekleşmesi mümkün hayaller kurduğunu, Kasımpaşa’da olmasının kendi adına bir şans olduğunu, bu kurumsal yapıyı tanıdığını vefutbolu ne kadar önemseyen bir kulüp olduklarını gördükten sonra bu kararı almasının kolay olduğunu ifade etti. Galatasaray takımından ayrılalı yaklaşık 1 sene olduğunu belirten İnan, Fatih Terim’e de teşekkür ettiğini bu mesleği yapmak istese de Terim’in kendisini bu konuda daha da cesaretlendirdiğini ce 1 senedir tüm hocaları ile iletişim halinde olduğunu vurguladı. Oynadığı tüm takımlarda kaptanlık yaptığını vurgulayan Selçuk İnan, futbolculuğunda da belli bir oyun anlayışı olduğunu ve bunların hepsinden bir karma yapıp kendisine uyacak düşünceleri aklında sakladığını dile getirdi.

“Fatih Terim’i Örnek Alıyorum”

Teknik direktör olarak Fatih Terim’i örnek aldığını dile getiren Selçuk İnan, çok önemli bir ekibe sahip olduğunu, başarılarını iyi anlamda kıskandığı ve tekrarlamak istediği kişinin Fatih Terim olduğunu belirtti. Şu andaki ekibinin inandığı kişilerden oluştuğunu, kulüpte güzel bir kurumsal yapı olduğunu, Türk futbolunda böylesine önemli projelerin olmasının kendisini şaşırttığını beyan eden Selçuk İnan, heyecanlı ve istekli bir ekip oluşturduklarını, tüm ekibe çok inandığını ve kendi dallarında çok başarılı ve bilgili hocalar olduğunu ifade etti.

Serkan Reçber: “Hocanın Hedefleri Bize Uygundu”

Kasımpaşa kulübünün üst yöneticilerinden Serkan Reçber de yeni teknik adamları Selçuk İnan ile geleceğe yönelik hedeflerinin ve vizyonlarının uyduğunu dile getirdi. Teknik direktör Şenol Can ile yolların ayrılmasının ardından bu görece getirebilecekleri isimler ile birçok görüşme gerçekleştirdiklerini dile getiren Reçber, kulüp hedeflerinin ve prensiplerinin doğrultusunda hocalarla görüştüklerini, Selçuk İnan ile yaptıkları görüşmeler sonucunda hocanın felsefesinin ve hedeflerinin kendilerine uyduğunu dile getirdi.

Selçuk İnan’ın taraflı tarafsız herkesçe takdir edilen bir kişi olduğunu belirten Reçber, bu durumun kolay bir şekilde karar vermelerine yardımcı olduğunu, son 2 senesinde Türkiye’nin en önemli kulüplerinden birinde ve en önemli hocaların yanında yardımcılık yapmasının çok önemli olduğunu, futbolcuların futbolu bıraktıktan sonra böyle hedeflerinin olmasının çok iyi bir durum olduğunu dile getirerek sözlerini noktaladı