Milli Golcümüz Enes Ünal Parlamaya Devam Ediyor

İspanyol ekibi olan Getafe’ de harika bir sezon geçiren milli oyuncumuz 26 yasındaki golcü isim Enes Ünal için transfer söylentileri de giderek artıyor.

Milli oyuncumuz için ses getirecek transfer iddiası ortaya atılırken Portekiz ekiplerinden olan Benfica ‘nın milli forveti miz Enes Ünal ‘ın peşinde olduğu öne sürüldü. Bu sezon İspanyol ekibinde çok iyi bir performans göstererek Avrupa da transfer listelerinde adı geçen isimlerden olan Milli golcümüz için Getafe başkanı Angel Torres, Benfica’nın Enes Ünal’ı birkaç maçta izlemek için geldiğini açıkladı.

Bu sezon İspanyol ekibi olan Getafe ‘ de attığı gollerle takımını sırtlayan Enes Ünal, kariyerinde yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor. İspanyol ekibi olan Getafe’ nin bu sezon attığı gollerin neredeyse yarısına imza atan milli forvet için Benfica iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Portekiz ekibi Benfica Gonçalo Ramos’un yerine Enes Ünal‘ı düşündüğü ve girişimlere de milli oyuncumuzu canlı olarak takip ettikten sonra sezon sonun da İspanyol ekibi ile masaya oturmak istiyorlar. Getafe başkanı Angel Torres’ de yapılan haberleri yalanmazken oyuncusu için Portekiz ekibinin ilgisi olduğunu açık açık söyledi. Getafe başkanı Angel Torres henüz Portekiz ekibinden yöneticilerin kendisi ile temas kurmadığını iletse de Benfica Ense Ünal için sezon sonun da İspanyol ekibini ile masaya oturmaya hazırlanıyorlar.

ENES ÜNAL KARİYERİ NASIL BAŞLADI?

Milli oyuncumuz golcümüz Enes Ünal futbol kariyerine ülkemiz de Bursaspor Alt yapısında başlayarak çıkan isimlerden birisi oldu. Bursaspor ‘ da a takıma kadar çıkan genç isim 2015 yılında İngiliz ekibi olan Man. City ‘ ye 4,40 Milyon Euro bonservis bedeli ile transfer olarak Avrupa kariyerini gerçekleştirdi.

İngiliz ekibi olan Man. City de kiralık olarak Belçika ekibi olan Genk ‘ e transfer edilen genç ismin gelişimi ve daha çok süre alması için böyle bir yolu seçtiler.

Kiralık dönüşü tekrar bu kez Hollanda ekiplerinden NAC Breda ‘ ya kiralık olarak gönderildi. Sırası ile Hollanda da Twente ki burada kariyerinin sıçramasını yaparak dikkatleri üzerine çeken Enes Ünal 2017 yılında 14 milyon Euro bonservis bedeli ile İspanyol ekibi olan Villarreal’ e gönderildi. Villarreal’ de kiralık olarak Levante ve Real Valladolid ‘ de süre alan milli golcümüz 2020 de şuan ki formasını giydiği Getafe’ ye 9 Milyon Euro bonservis bedeli ödenerek kadroya kazandırıldı.

İspanyol ekibi Getafe ile 2025 yılına kadar sözleşmesi devam eden 26 yasındaki golcü Enes Ünal güncel piyasa değeri 25 milyon Euro civarında.

İSPANYOL EKİBİNİ SIRTLAMAYA DEVAM EDİYOR

Enes Ünal bu sezon İspanyol ekibinin önemli bir parçası olmayı başardı. İspanyol ekibi Getafe ile lig de 33 lig maçında süre alan Enes Ünal 14 gol ve 3 de asist ile takımını sırtladı.