Konyaspor Devre Arası Transferi Dönemini İyi Değerlendirdi

Süper lig’ de Anadolu’nun güçlü ekiplerinden olan Konyaspor devre arası transfer döneminde kadrosunu güçlendirmeye yeni oyuncular kazandırmaya devam ediyorlar.

Konyaspor transfer sürecinde yerli isimlerden Gençlerbirliği’nden 23 yaşındaki genç stoper Metehan Mert ile 3.5 yıllık kontrat imzalayarak kadrosuna kattılar.

Anadolu’nun güçlü ekibi Konyaspor transfer de yabancı isimler den İnter Maimi’ den 31 yaşındaki İspanyol orta saha Alejandro Pozuelo, Troyes’’ den 26 yaşındaki kanat oyuncusu Kolombiyalı Marlos Moreno ve Dinamo Zagreb’ten 25 yaşındaki Azerbaycanlı Santrafor Mahir Emreli ile sezon sonuna kadar anlaşarak kadrosuna kattılar.

Süper lig de Sırp teknik adamları Aleksandar Stanojevic ile kötü bir başlangıç yapan Konyaspor yaptıkları bu transferler ile takımını yeniden güçlendirerek üst sıralarda ki yarışın içine sokmak istiyorlar.

Savunmaya Genç Stoper Metehan Mert

Süper lig de son haftalar da kötü bir performans sergileyen Konyaspor devre arası transfer döneminde takıma yapacakları katkılar ile bunu aşmayı düşünüyorlar.

Savunmada son haftalar da kalesinde oldukça kolay goller yiyen Konyaspor bu bölgeye yaptıkları transfer ile güçlendirdi.

Konyaspor savunmada stoper bölgesine başkent ekibi Gençlerbirliği’nden 23 yaşındaki genç stoper Metehan Mert ile 3.5 yıllık kontrat imzalayarak kadrosuna katarak bu bölgede ki sorunu uzun süreliğine çözmek istiyor.

23 yaşındaki genç stoper Metehan Mert bu sezon ki başkent ekibi Gençlerbirliği’ nde ki performansı ile dikkatleri üzerine çekmiş durumda.

Genç stoper Metehan Mert başkent ekibi Gençlerbirliği’ nde bu sezon takım da en çok forma giyen istikrarlı isimlerin başında geliyor. 23 yaşındaki genç stoper Metehan Mert bu sezon başkent ekibi Gençlerbirliği’ nde 17 TFF 1. Lig maçında sahaya çıkarken takımın savunmadaki en önemli isimi oldu. 17 lig maçının tamamın da ilk 11 de başlayan Metehan Mert 400 Bin Euro karşılığında Konyaspor ‘a transfer oldu.

Genç stoper kariyerine Gençlerbirliği alt yapısında başlarken Hacettepe sonrasında Konyaspor’a transfer oldu.

Yabancı Transferler Sezon Sonuna Kadar Kiralık

Konyaspor devre arasında transfer ettiği 3 yabancı isim, İnter Maimi’ den 31 yaşındaki İspanyol orta saha Alejandro Pozuelo, Troyes’ den 26 yaşındaki kanat oyuncusu Kolombiyalı Marlos Moreno ve Dinamo Zagreb’ten 25 yaşındaki Azerbaycanlı Santrafor Mahir Emreli ile sezon sonuna kadar anlaşarak kadrosuna kattılar.

Alejandro Pozuelo İnter Maimi’ de 13 karşılaşmada görev alan orta saha 2 gol ve 4 asist katkısı sağlaya bildi.

 Fransa 3. Lig de Troyes’ den kadroya katılan 26 yaşındaki kanat oyuncusu Kolombiyalı Marlos Moreno bu sezon sadece lig de 61’ dakikada süre ala bilirken gol ve asist katkısı yapamadı.

Son olarak süper lig de 5 haftadır gol sevinci yaşayamayan Konyaspor Santrafor bölgesine ise 25 yaşındaki Azerbaycanlı Santrafor Mahir Emreli doldururken genç golcü bu sezon takımın da Dinamo Zagreb’ de 10 karşılaşmada 3 gol kaydetti.