Kasımpaşa’nın Yıldızı Lyon’un Gündeminde

Sezonun ikinci yarısında Süper Lig’de gösterdiği performansla dikkatleri üstüne çeken Kasımpaşa’nın bu başarısında en çok öne çıkan isimlerden birisi de kuşkusuz Jackson Muleka. Demokratik Kongolu oyuncu ara transfer döneminde katıldığı Lacivert Beyazlı kadronun gol yükünü tek başına sırtlanan bir oyuncu haline geldi ve bu sayede takımına pek çok maçta puanları getiren isim oldu. Bu bağlamda birçok takımın radarına girmeyi de başaran 22 yaşındaki golcü oyuncunun Fransız temsilcisi Olimpik Lyon’un da listesine girdiğine dair iddialar basının gündeminde yer alıyor.

Göz Kamaştıran Performans

Bu sezon Süper Lig’in ilk yarısında çok sancı çeken Kasımpaşa, ikinci yarıda ligin en iyi futbol oynayan takımlarından biri haline geldi ve topladığı puanlarla kendisine orta sıralarda yer edinmeyi başardı.

Lacivert Beyazlı takımın bu başarısında teknik direktör Sami Uğurlu ve ekibinin gösterdiği özveri kadar ara transfer döneminde kiralık olarak kadroya katılan Jackson Muleka’nın da katkısı çok büyük gözüküyor.

Demokratik Kongolu oyuncu Kasımpaşa formasıyla şu ana kadar 12 Süper Lig maçına çıktı ve bu maçların 10’unda gole direkt olarak katkı sağlamayı başardı.  Konyaspor ve Rizespor karşısında oynanan maçlarda gol sevinci yaşayamayan Muleka, geriye kalan 10 maçta 12 gol ve 3 asist üreterek maç başına 1.5 gollük bir katkı sağlamayı da başardı.

Bu bağlamda tam anlamıyla göz kamaştırıcı bir performans sergileyen Demokratik Kongolu golcü ara transfer döneminde Belçika ekibi Standart Liege’den kiralık olarak transfer edilmişti. Satın alma opsiyonu da Kasımpaşa’da bulunan oyuncuyla alakalı Lacivert Beyazlı takımın kesin olarak bu opsiyonu kullanacağı düşünülüyor.

Kasımpaşa Aktarmalı Lyon

Bununla birlikte basına yansıyan son haberler 22 yaşındaki golcü oyuncunun Kasımpaşa’nın avantajlı olduğu transfer yarışında pek çok takımı da peşine taktığı yönünde ifadeler içeriyor.

Süper Lig’in devleri başta olmak üzere Türkiye’den Jackson Muleka’ya ilgi duyan pek çok kulüp olduğu biliniyor. Öte yandan başarılı golcünün talipleri ülkemizle de sınırlı kalmayacak gibi görünüyor. Basına yansıyan haberlere göre Fransız temsilcisi Olimpik Lyon da Jackson Muleka’yı izleme listesine almış durumda.

Başarılı oyuncunun gösterdiği performansı yakından takip eden Fransız temsilcisi, sezon sonunda oyuncuyu kadrosuna katabilmek adına planlar yapıyor. Ancak Kasımpaşa’nın bu açıdan bahsi geçtiği gibi opsiyon konusunda bir avantajı bulunuyor.

Bu bağlamda iş biraz daha oyuncuya kalacak gibi görünüyor. Eğer Muleka kendisini parlatan Kasımpaşa’ya para kazandırmak isterse Lacivert Beyazlı takım oyuncunun bonservisini kendisine geçirdikten sonra direkt olarak bir başka takıma göndermeyi düşünebilir.

Ancak Demokratik Kongolu golcü bu durum yerine direkt olarak Lyon’a yolcu olmayı da tercih edebilir. Bu noktada Lyon’un Muleka’nın peşinde koşturması beklenen takımlardan sadece biri olduğunu ve oyuncu sezonun geriye kalan 3 haftasında gollerini sıralarsa bu taliplerin de artacağını belirtmekte fayda var.