Kasımpaşa’lı Ramazan Köse Kimdir?

Ramazan Köse, Kasımpaşa takımında yer alan bir oyuncudur. 1 numaralı forma ile oynayan kaleci, Köse’nin ilk profesyonel takımı, altyapısında da oynadığı Gençlerbirliği’dir.

Bu takım ile henüz 18 yaşındayken sözleşme imzalayan Ramazan Köse ilk profesyonel futbol kariyerine böyle adım atmıştır. Bu takımla geçirdiği süre boyunca toplamda 98 maça çıktı.

Gençlerbirliği’nde oynarken kısa süreliğine Giresunspor’a kiralandı. 2015 yılında Kasımpaşa ile sözleşme imzaladı. Ramazan Köse kimdir, kaç yaşındadır, hangi takımlarda yer almıştır? Tüm bu soruların cevabı yazımızın devamında.

Kaç Yaşındadır?

12 Mayıs 1988 yılında Ankara’da dünyaya gelen Ramazan Köse 33 yaşındadır. 1,93 cm boyunda olan futbolcu kaleci mevkiinde oynamaktadır.

Sağ ayağı kuvvetli olan Ramazan Köse’nin güncel değeri ise 300 bin Euro’dur. Futbolcunun sahip olduğu en yüksek değer ise 2,5 milyon Euro’dur. Futbola 13 yaşında başlayan Ramazan Köse kariyerinde çok fazla takım değişmemiştir.

Hangi Takımlarda Yer Almıştır?

Futbolcu ilk takımına 13 yaşındayken girmiştir. İki yıl boyunca kendisini geliştiren futbolcu daha sonra Gençlerbirliği’nin altyapısına geçiş yaptı. Burada da üç sene boyunca top koşturan Ramazan Köse, üçüncü senenin sonunda yeteneği sayesinde as kadroya alınmaya hak kazandı.

Ramazan Köse’nin ilk profesyonel takımı alt yapısında bulunduğu Gençlerbirliği oldu. Bu takımla henüz 18 yaşındayken sözleşme imzaladı.

Böylece Ramazan Köse’nin profesyonel futbol kariyeri başlamış oldu. İlk Süper Lig karşılaşmasını Gaziantepspor’a karşı oynadı. Bu takımla birlikte 98 maça çıkan Ramazan Köse, futbolcu bu takımdayken kiralık olarak bir dönem Giresunspor’a gitti.

Ramazan Köse, Giresunspor’a bir sezonluğuna kiralı. Kiralık olduğu sezonda Giresunspor forması ile 17 maça çıktı. 2009 sezonunun bir kısmını burada geçirdi. Sezon sonunda tekrardan takımı olan Gençlerbirliği’ne dönüş yaptı. Kiralık olarak gittiği takımdan döndükten sonra Başkent takımında beş sene daha çalıştı.

Ramazan Köse’nin oynadığı üçüncü takım ise 2015 yılında Kasımpaşa oldu. Futbolcu, bu takımda bugüne kadar beş sene forma giydi. Bu beş sene içinde 17 defa maça çıktı. Ramazan Köse günümüzde de Kasımpaşa’da kaleci olarak forma giymeye devam etmektedir.