KASIMPAŞA’DA ŞANSSIZ MAĞLUBİYET

Süper Lig’i kapsamında yapılan 36 hafta mücadelesinde 2 İstanbul temsilcisinin karşılaştığı maçta Kasımpaşa evinde geçtiğimiz sezonun şampiyon ekibi olan ancak bu sezon küme düşme potasında yer alan Medipol başakşehir’i konuk etti. Mücadelede daha iyi oynayan taraf ev sahibi Kasımpaşa olmasına rağmen konuk ekip Medipol Başakşehir bulduğu tek gol ile mücadeleye 1-0 kazandı ve üç puanı hanesine yazdırdı.

İLK DEVREDEN ÖNEMLİ ANLAR

Mücadelede dakikalar üçü gösterdiğinde gelişen konuk ekip Medipol Başakşehir hücumda tecrübeli isim Mehmet Topal uzak mesafeden kaleye sert bir şut gönderdi ancak Kasımpaşa’nın deneyimli kalecisi Ramazan gole izin vermedi. Mücadelenin 16 dakikasında konuk ekip Medipol Başakşehir bir kez daha tehlikeli geldi. Orta sahadan aldığı topu iyi bir mesafe sürmeye Başaran Boşnak futbolcu edin Visca ceza sahası dışından Kasımpaşa kalesini yokladı ancak top farklı bir şekilde dışarıya gitti.

Mücadelede dakikalar 24’ü gösterirken gelişen ev sahibi Kasımpaşa hücumunda Varga sol çaprazda önünde bulduğu topu düzeltmesinin ardından uzak köşeye harika bir vuruş yaptı ancak top çok az farkla dışarıya gitti. Bu pozisyondan tam 3 dakika sonra gelişen Kasımpaşa hücumunda Varga bireysel yeteneğini konuşturarak sol taraftan iyi bir ortak Este konuk ekip Medipol Başakşehir defansının dokunamadı topa Hajradinovic iyi vuruş yaptı ancak top az farkla dışarı gitti.

  Erkek gel Kasımpaşa sağ kanattan kesilen ortada ceza sahası içerisinde Tarkan sert bir şut çekti ancak top Duarte’ye çarpmasının ardından file bekçisi Volkan tarafından kontrol edildi.  Bu pozisyonun ardından ev sahibi Kasımpaşa oyuncuları elle oynama nedeniyle penaltı vuruşu bekledi ancak karşılaşmanın hakemi oyunu devam ettirdi.

Dakikalar 36 gösterdiğinde konuk ekip Medipol Başakşehir Chadli’nin ağla ağla buluşturmuş olduğu top ile karşılaşmada 1-0 öne geçti. Mücadelenin ilk devresinde başka önemli gol pozisyonu olmayınca ev sahibi Kasımpaşa soyunma odasına 1-0 mağlup gitti.

İKİNCİ DEVRE

Mücadelenin ikinci devresinde dakikalar 57 gösterirken gelişen ev sahibi Kasımpaşa atağında Hajradinovic iyi taşıdığı topu içeriye çevirdi ancak Tolga’ya çarpan top Medipol Başakşehir kalecisi Volkan tarafından kontrol edildi. Karşılaşmada dakikalar 88’i gösterirken gelişen ev sahibi Kasımpaşa hücumunda kullanılan Duran topta Hajradinovic doğrudan kaleyi yokladı ancak Kaleci gole izin vermeyerek çizgiden çevirdi. Mücadelede Başka önemli gol pozisyonu Olmayınca ev sahibi Kasımpaşa iyi bir performans ortaya koyan mücadeleden 1-0 mağlup ayrılan taraf oldu.