Kasımpaşa’da Hakan Kutlu Dönemi Sona Erdi

Süper Lig’de 17’inci haftanın kritik maçlarından birisinde kendi sahasında Sivasspor’u ağırlayan Kasımpaşa, taraftarı önünde oynadığı maçta sahadan 3-1 mağlup ayrıldı ve galibiyet hasretini 6 maça çıkardı.

İlk yarısını 1-0 önde kapattığı maçta ikinci yarıda Yatabare başta olmak üzere Sivasspor’un etkili performans gösteren oyuncularını savunamayan Kasımpaşa, aldığı sonuçla birlikte haftayı 11 puanla son sırada kapatırken, sorunları çözmesi için takımın başına getirilen teknik direktör Hakan Kutlu ile de yolların ayrıldığı açıklandı. Kasımpaşa karşısında aldığı galibiyetle birlikte puanını 25’e yükselten Sivasspor ise galibiyet serisini 4 maça çıkarmayı başardı.

Hakan Kutlu Hayal Kırıklığı Yarattı

Süper Lig’de 2021/2022 sezonuna Cihat Arslan ile başlayan ancak tecrübeli teknik adamla çıktığı maçlarda gelen kötü sonuçlar nedeniyle yollarını karşılıklı olarak ayıran Kasımpaşa’da takımdaki sorunları düzeltmesi ve yukarılara doğru yükselişi sağlayabilmesi için takımın başına getirilen Hakan Kutlu da hayal kırıklığı yarattı.

Kasımpaşa’nın başında sadece 7 maça çıkabilen ve yalnızca takımın başında ilk kez sahaya çıktığı Yeni Malatyaspor karşısında 2-0 galip gelebilen Hakan Kutlu, 4 mağlubiyet ve 2 beraberlik alan takımının kötü sonuçlar nedeniyle son sıraya gerilemesine engel olamadı.

Belirli maçlarda dönem dönem iyi performanslar sergilese de bir türlü galibiyeti alamayan Kasımpaşa’da kötü gidişatın sorumlusu olarak gösterilen Hakan Kutlu’ya kesilen fatura, Kasımpaşa için işlerin ne kadar kötü gittiğini de gösteriyor.

Lacivert Beyazlılar, bu sezonun daha ilk devresi tamamlanmadan 2’inci kez teknik direktörüyle yollarını ayırırken, bir sonraki teknik direktörün de dibe vurmuş bir takımı ne kadar yükseltebileceğine dair kuşkular durmadan devam edecek gibi görünüyor.

Sivasspor karşısında Samba Camara’nın kendi kalesine attığı golle öne geçen ve ilk yarıyı da 1-0 önde kapatmayı başaran Kasımpaşa, 50’de FayçalFajr’ın harika serbest vuruşuna engel olamazken, Yatabare’nin sahneye çıkıp 5 dakikada 2 gol atmasıyla birlikte tamamen dağılmış oldu. İstanbul temsilcisi Süper Lig’in 18’inci haftasında Antalyaspor’un konuğu olacak.

Yorum: Kasımpaşa da Şirketti

Türkiye’deki futbol kulüplerinin sık sık tartıştığı meselelerden birisi olan şirketleşmeye ilk adım atan takımlardan birisi Kasımpaşa’ydı. Yaklaşık 10 sene önce Ferit Şahenk’in sahibi olduğu Ciner Grubu tarafından satın alınan bir şirket haline getirilen Kasımpaşa, artık eski günlerini bir hayli arar hale geldi.

Türkiye’de spor yöneticilerinin yönettikleri sporla ne kadar ilgili oldukları, oyuncu temsilcileriyle aralarındaki örtülü ilişki gibi pek çok mesele gün yüzüne çıkarılmayı beklerken, sırf mali tablolarda yaşanan sıkıntılar öne çıkartılarak yapılan bu şirketleşme propagandası, belirli yönetim kültürlerine sahip olmayan ülkemizde Kasımpaşa örneğinde olduğu gibi problemler yaratıyor.

Bugün Kasımpaşa taraftarı refleks bir davranış ile birlikte yönetimi istifaya çağırıyor ancak Kasımpaşa yönetimi atanmış ya da seçilmiş olarak değil sahibi olarak yönetim koltuklarında oturan kişilerden oluşuyor.