KASIMPAŞA EVİNDE 1 PUANA MAHKUM

Süper Lig kapsamında yapılan 34 hafta karşılaşmasında ev sahibi Kasımpaşa Aslında yeni Malatyaspor’u konuk etti. Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu’nda oynanan karşılaşmada gol sesi çıkmadı. Süper Lig’in küme düşme hattından Kurtulmak isteyen kendini yukarılara taşımak isteyen Kasımpaşa evinde konuk etmiş oldu bir başka küme düşme hattına yakın olan ekip Yeni Malatyaspor ile sahasında 0-0 berabere kaldı.

KARŞILAŞMADAN ÖNEMLİ ANLAR

Karşılaşmada dakikalar 15’i gösterirken tecrübeli file bekçisi Ertuğrul Taşkıran’ın ceza alanı içerisinde yapmış olduğu pas hatası sonrası topu önüne alan Tetteh Pasinler ceza alanı içerisine gönderdi ancak tecrübeli oyuncu Mustafa Eskihellaç çok pa dokunmayı başaramadı pozisyonun devamında ise ev sahibi ekip Kasımpaşa savunması tehlikeyi uzaklaştırmaya çalışırken meşin yuvarlak Acquah’ın önünde kaldı.

Bu oyun oldu vuruşu tecrübeli file bekçisi Ertuğrul Taşkıran iyi bir refleks ile kornere çelmeyi başardı. Mücadelede dakikalar 34’ü gösterirken gelişen Kasımpaşa hücumunda Bistrovicceza alanına girmeden kaleye sert bir şut çıkardı ancak Yeni Malatyaspor kalecisi Ertaç Özbir topu kontrol etmeyi başardı.

Karşılaşmada dakikalar 38 gösterirken Chebake’nin kesmiş olduğu ortada Fofana kafa vuruşu yaptı ve top yandan auta çıktı. Karşılaşmanın ilk devresinde gol sesi çıkmayınca İlk Sahibi Kasımpaşa soyunma odasında 0-0 beraberlikle Gitti.

İKİNCİ DEVRE

Mücadelede dakikalar 47 gösterirken sağ kanattan gelişen ev sahibi Kasımpaşa hücumunda Thelin’in kesmiş olduğu ortam Yeni Malatyaspor savunmasından seçtikten sonra ceza sahası dışında Bistrovic sert bir şut çıkardı ancak Malatyaspor kalecisi Ertaç Özbir de kaldı.

Caddelerde dakikalar 66’ya gösterirken ceza alanına girmeden Kaleyi yoklayan Bistrovic’in vuruşu sonrası top Yeni Malatyaspor savunmasını çarptı ve daha sonra kaleci Ertaç topu kontrol etmeyi başardı.  Mücadelede dakikalar 71’i gösterirken Hajradinovic’in sol kanattan Kullanmış olduğum korner atışında ceza alanı içerisinde yükselmeyi Başaran Luckassen’in yapmış olduğu kafa vuruşu sonrasında top üstten auta çıktı.

Karşılaşmada kalan bölümde iki takımdan da gol sesi çıkmayınca Kasımpaşa karşılaşmadan 0-0 beraberlikle ayrıldı ve 1 puanı hanesine yazdırdı. Küme düşme hattındaki ekiplerin puan kaybı yaşadı 34 hafta itibariyle ev sahibi Kasımpaşa 3 puan alamayarak avantaj elde etme şansını tepmiş oldu.