Kasımpaşa Deplasmanda 3 Puanı Aldı

Spor Toto Süper Lig’de son haftaların açık ara en formda takımı olan Kasımpaşa, Galatasaray deplasmanına 3 puan için çıktı.

Son 3 haftada 9 puanı cebine koyan Lacivert Beyazlılar, yükselişini sürdürmek istiyordu. Sami Uğurlu yönetiminde bunu başaran Paşa, son 10 maçta 1 galibiyet alabilen kaos içindeki rakibine merhamet göstermedi.

Son düdük çaldığında skor tablosu 1 – 3 Paşa’nın galibiyetini ilan ediyordu.

Kasımpaşa Oyun Üstünlüğünü Almayı Başardı

Maçın ilk tehlikeli atağını dakika 4’te Kasımpaşa buldu. Defansın arkasına güzel bir pasla sarkıldı. Yapılan vuruş önce kaleci İsmail Çipe’den sekti sonra Victor Nelsson araya girdi.

Dakika 7’yi gösterdiğinde Kasımpaşa yine çok etkili geldi. Ceza sahasında çok uygun bir durumda topla buluşan Umut Bozok, topa ne yazık ki çok kötü vurdu ve zor olanı yapıp topu dışarıya attı.

Galatasaray ise ilk tehlikesini dakika 10’da Cicaldau’nın kullandığı serbest vuruşta Alpaslan Öztürk’ün kafasında buldu. Bu pozisyonda kaleci başarılıydı.

İlk 10 dakikadaki üst üste atakların sonrasında maç bir süre dengeli gitti. Fakat bu bölümde bile istediklerini yapan taraf Kasımpaşa idi.

Uzun süre sessiz giden maçta bu sessizliği ilk olarak ev sahibi Galatasaray bozdu. Paşa’nın atağında topu kaparak hızlı çıkan Sarı Kırmızılılar’da Olimpiu Morutan orta sahadan kat eden Halil Dervişoğlu’na derin bir pas attı.

Önündeki boş alanı kullanan Halil Dervişoğlu, topu çekerek defansı ekarte etti. Vuruşunda Ertuğrul Taşkıran’ın koruduğu kalenin ağlarını bularak takımını 1 – 0 öne geçirdi.

Dakika 39’da gelen Galatasaray golüne karşılık ise bundan 9 dakika sonra geldi.

İlk yarının bitimine saniyeler kala sahneye kaptan Ryan Donk çıktı. Ceza sahasının ortasında Tarkan Serbest’in kendisine yolladığı pası bekletmeden tamamlayan Ryan Donk, yıllarca formasını giydiği Galatasaray kalesini böylece avladı.

Ryan Donk’un bu golü skoru 1 – 1’e getirdi ve ilk yarının sonucunu tayin etti.

Kasımpaşa Umut Bozok İle Güldü

kasımpaşa

İkinci yarıdaki ilk tehlike yine Kasımpaşa tarafından geldi. Yapılan ortada Travnik çok iyi yükseldi ancak kafa vuruşunu Galatasaray kalecisi İsmail Çipe’nin kucağına yaptı. Böylece Sami Uğurlu’nun öğrencileri gol şansını tepmiş oldu.

Galatasaray dakika 56’da çok net bir pozisyon yakaladı. Kasımpaşa’nın çıkarken kaybettiği topta çok tehlikeli gelen Galatasaray, sağdan içeriye çıkarılan topta Kerem Aktürkoğlu ile gole çok yaklaştı. Kerem Aktürkoğlu’nun şutu neyse ki direğe takıldı ve Kasımpaşa derin bir oh çekti.

Bu pozisyonun ardından sahneye ilk yarıda hemen hemen aynı açıdan çok net bir pozisyonu harcayan Umut Bozok çıktı. Ben Ouannes’in sol çizgiden içeriye yaptığı yerden sert ortada Umut Bozok doğru yerdeydi.

Müsait pozisyonda tam da gereken vuruşu yapan Umut Bozok skoru 60’da 1 – 2’ye getirdi.

Bu golün ardından Galatasaray tribünleri de takımlarının aleyhine dönmeye başladı ve maçı Kasımpaşa’nın kazandığı en azından atmosfer olarak kesinleşti.

Rakibin tamamen çöken ruh hali üzerine ataklarına devam eden ve çok rahat oynayan Kasımpaşa, 90 + 3’te Kevin Varga ile üçüncü golü de buldu.

Böylece zaten yıkılmakta olan rakibine son darbeyi de vuran Sami Uğurlu’nun öğrencileri 3 puanı 3 golle almayı bildi.