KASIMPAŞA DEPLASMADA KENDİ KALESİNE GOL ATTI

Süper Lig’in 20. haftasının son maçlarında Kasımpaşa deplasmanda Ankaralı takım Ankaragücü ile karşı karşıya geldi. Kasımpaşa SK deplasmanda rakibine 1 gol ile yenildi. Kasımpaşa Spor Kulubü ligde iyi bir şekilde galibiyetlerle performansına devam ediyordu. Deplasman maçında 1 golle 3 puanı kaçırdı.

Kasımpaşa Spor Kulubü maçta karşı takım için kalesini kapatırken karışılaşmanın tek golünü kendi oyuncusu kendi kalesine atarak galibiyeti karşı takıma vermiş oldu. Maçın 16. dakikasında Kasımpaşalı Hadergjonaj çok talihsiz bir şekilde kendi kalesine gol attı ve skor 1-0 oldu. Maçta o dakikadan sonra başka gol olmayınca karşılaşma 1-0 ev sahibi takımın üstünlüğü ile bitti.

1 GOLLE GİDEN 3 PUAN

Kasımpaşa SK deplasmanda Ankaragücü’nün evinde sahaya çıktığında maçı kazanmak istiyordu. Kalesini iyice koruyup tamamen defans ağırlık vermek istiyordu fakat kendi oyuncusu kaleye gol atınca işler bambaşka bir boyut aldı.

Ankaragücü ev sahibi olarak kalesini koruyordu belki maç 0-0 berabere bitecekti fakat talihsiz olaydan sonra ev sahibi takım avantajlı konuma geçti. Maçın 16. dakikasında yanlışlıkla atılan golden sonra başka bir gol pozisyonu olmadığı için karşılaşma 1-0 MKE Ankaragücü‘nün üstünlüğü ile tamamlandı.

Özellikle yanlışlıkla atılan golden sonra Kasımpaşa ekibi beraberliği bulacak golü aramaya çok çalıştı oyuna baskın bir şekilde devam etti ama Ankaragücü kalesini korudu ve geçit vermedi.

İKİNCİ YARI DAHA HAREKETLİYDİ

Karşılaşmanın ilk yarısı 1-0 ev sahibi takımın liderliğinde bittiğinde Kasımpaşalı ekibin soyunma odasına giderken düşündüğü tek şey maçı eşitleyecek golü bulmaktı. Eğer skor eşitlenirse rakip takım 3 puan alamayacak ve puanlar bölüşülecek.

İkinci yarı bunun için bastırdı ve hatta baskın bir oyun sergiledi fakat moral olarak düşen Kasımpaşalı oyuncular oyuna bir türlü kendilerine çeviremediler. Kasımpaşa Spor Kulubü maçta karşı takım için kalesini kapatırken karışılaşmanın tek golünü kendi oyuncusu kendi kalesine atarak galibiyeti karşı takıma vermiş oldu.

Maçın 16. dakikasında Kasımpaşalı Hadergjonaj çok talihsiz bir şekilde kendi kalesine gol attı ve skor 1-0 oldu. Maçta o dakikadan sonra başka gol olmayınca karşılaşma 1-0 ev sahibi takımın üstünlüğü ile bitti. Kasımpaşa bu yenilgisinde var olan 22 puanını korudu ve artık önündeki diğer maçlara bakacak.