Kasımpaşa Cihat Arslan İle Yollarını Ayırdı

Süper Lig 2021 – 2022 sezonunda mücadele eden Kasımpaşa, deneyimli çalıştırıcısı Cihat Arslan ile yollarını ayırdığını duyurdu. Resmi platformlardan yapılan açıklamada 51 yaşındaki teknik adamın döneminin sona erdiği ifade edilirken emekleri için Cihat Arslan’a teşekkür edildi.

Kasımpaşa, Süper Lig’in bu sezonunda teknik direktör değişikliğine giden takımlar arasında yerini aldı. Lacivert Beyazlı kulübün teknik adamı Cihat Arslan, 2021 – 2022 sezonunda göreve getirilmişti. Yapılan açıklamalar ışığında 51 yaşındaki deneyimli çalıştırıcı Süper Lig’in onuncu haftasında İstanbul ekibi ile yollarını ayırdığını duyurdu.

Kasımpaşa’dan Resmi Açıklama Yapıldı

Kasımpaşa, teknik direktörü Cihat Arslan ile yollarını ayırdığını duyurdu. Yapılan açıklamalarda 51 yaşındaki deneyimli hocaya emeklerinden ve takıma katkılarından dolayı teşekkür edildi. Aynı zamanda Lacivert Beyazlı kulüp, 51 yaşındaki deneyimli çalıştırıcıya profesyonel spor kariyerinde başarılar diledi.

Cihat Arslan, Lacivert Beyazlı takımın hocalığına teknik direktör Şenol Can’ın ardından getirildi. Kasımpaşa, Süper Lig 2021 – 2022 sezonu içerisinde iki kez teknik adam değişikliğine gitti. İstanbul ekibi, şimdiye dek lig boyunca elde ettiği 6 puan ile 19. olarak konumlanmış durumda.

Kasımpaşa, şimdiye dek rakip takımın kalesini 10 kez meşin yuvarlak ile buluştururken kendi ağlarının 16 kez sarsılmasına engel olamadı. Çaykur Rizespor, Kasımpaşa’nın ardından 4 puan ile son sırada yer alıyor.

Cihat Arslan 9 Mücadelede Görev Aldı

Süper Lig 2021 – 2022 sezonunun ilk mücadelesinde Kasımpaşa, Atakaş Hatayspor ile yeşil sahada karşı karşıya geldi. Cihat Arslan, bu maçın ardından Lacivert Beyazlı oyuncuları çalıştırmaya başladı. Kasımpaşa, sezon boyunca Süper Lig’de 9 mücadelede Cihat Arslan yönetimindeydi.

Bu maçlar boyunca İstanbul takımı yalnızca 1 kez galibiyet sevinci yaşayabildi. Diğer sekiz maçta 6 mağlubiyet ve 2 beraberlik elde etti.

9 Şubat 1970 doğumlu Cihat Arslan, UEFA Pro Lisans’ına sahip. Deneyimli çalıştırıcı, yeşil sahada 4 – 2 – 3 – 1 dizilişini tercih ediyor.

Cihat Arslan daha önce spor kariyeri boyunca Balıkesirspor, Akhisar Belediye, Karşıyaka, Adanaspor, Celik Zenica ve Manisa Futbol Kulübü’nün teknik direktörü olarak görev aldı.