Kasımpaşa Bir Anlaşmayı Daha Resmiyete Döktü

Bu sezon Süper Lig’in ikinci yarısında sergilediği başarılı performansla dikkatleri üstüne çekmeyi başaran Kasımpaşa, transferde hareketli günler geçirmeye devam ediyor. Lacivert Beyazlı takım uzun süreden bu yana kadrosunda barındırdığı oyuncularla alakalı olarak gündeme geliyordu ancak 25 Haziran tarihinde bu sefer kadrosuna kattığı isimle gündem oldu. İstanbul temsilcisinin kadrosuna kattığı son isim Yeni Malatyaspor’da forma giyerken taraftarlara olmadık hareketler yaptığı için kadro dışı bırakılan ve sonra da takımdan gönderilen Sadık Çiftpınar oldu.

Büyük Kriz Çıkarmıştı

Geride kalan sezonun ikinci yarısında sergilediği başarılı performansla dikkatleri üstüne çekmeyi başaran Kasımpaşa, yaz transfer döneminin en gözde takımlarından biri olacak gibi görünüyor.

Lacivert Beyazlı takım ilk olarak Eren Elmalı, Umut Bozok ve Doğucan Haspolat gibi oyuncularının transfer iddiasıyla alakalı olarak gündeme gelmişti. Bu bağlamda Eren ve Doğucan’ı Trabzonspor’a gönderen Kasımpaşa buradan ciddi bir gelir elde etti ve kadrosunu güçlendirmek adına çalışmalara başladı.

Bununla birlikte Kasımpaşa’nın kadrosuna kattığını açıkladığı son isim bir süre tartışılacaktır. Herhangi bir bonservis bedeli ödenmeden gerçekleştirilen transferde Sami Uğurlu’nun takımının kadrosuna kattığı isim Sadık Çiftpınar oldu.

Hatırlanacağı üzere Fenerbahçe’den ayrıldıktan sonra Yeni Malatyaspor’a geri dönen Sadık, sezon başından itibaren kötü bir performans göstermiş ve bu durum onu taraftarların eleştiri oklarına hedef haline getirmişti.

Bununla birlikte oyuncu bir maçta kendisini protesto eden taraftarlara hiç olmadık hareketlerde bulundu ve bu olay onunla Yeni Malatyaspor arasındaki bağların tamamen kopması anlamına geldi. İlk olarak kadro dışı kalan 29 yaşındaki savunmacı sonrasında da takımdan ayrılmak zorunda kalmıştı.

Son dönemleri hiç iyi geçmeyen bir oyuncuyu kadroya katmış olmak Paşa adına mutlaka bir risk teşkil edecek. Bununla birlikte oyuncunun Kasımpaşa tarafından tercih edilmesinde muhakkak birilerinin onayı da olmuştur.

Kariyeri Ortada

2009 yılında Seyhan Belediyespor altyapısından Galatasaray Akademisi’ne transfer olan Sadık Çiftpınar, Sarı-Kırmızılılarda A takıma çıkamadan Akçaabat FK’ye transfer olmuştu. 2014-15 sezonunun ara transfer döneminde Yeni Malatyaspor’un yolunu tutan Sadık Çiftpınar, 2018-19 sezonunun devre arasında ise Fenerbahçe’nin yolunu tutmuştu.

Fenerbahçe’deki kariyeri sakatlıklarla geçen deneyimli savunmacı, Sarı-Lacivertlilerde tutunamamış ve yeniden Yeni Malatyaspor’a transfer olmuştu. Malatya temsilcisinin Süper Lig’e veda etmesinin ardından Sadık Çiftpınar alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle sözleşmesini tek taraflı feshedip takımdan ayrılmıştı.

Hastanede sağlık kontrolünden geçen 29 yaşındaki oyuncu, Kemerburgaz Tesisleri’nde Sportif Direktör Muhammed Emir Saraç’ın da hazır bulunduğu imza töreninde kendisini Kasımpaşa’ya bağlayan sözleşmeye imza attı.

Önümüzdeki 3 sezon boyunca Kasımpaşa forması giyecek olan Sadık, en azından yerli bir oyuncu olması ve iyi kötü bir seviyeyi temsil etmesiyle birlikte Paşa savunması için ter dökecek. Bununla birlikte burada sergileyeceği performans Sadık için kariyerinin son demlerini de tanımlayacak dönem olabilir.