Kasımpaşa ile Beşiktaş 3 Puan İçin Sahada

Teknik direktör Sami Uğurlu ile harika bir ikinci yarı geçiren Kasımpaşa, deplasmanda yeni hocasıyla hareketlenen Beşiktaş’a konuk olacak.

Her iki takımın da lige dair hedeflerinin pek kalmadığı karşılaşmada taraflar sadece güzel oyun ve özgüven için sahada olacaklar.

Kasımpaşa Beşiktaş Karşısında Geride

kasımpaşa

Spor Toto Süper Lig’de çok uzun yıllardır istikrarlı çizgisini koruyan ve Süper Lig denildiğinde akla gelen takımlardan olmayı başaran Paşa, İstanbul’un 3 büyüğünden siyah beyazlı olanıyla tarihinde birçok maç oynadı.

Çok uzun yıllardır Türk futbolunda yeri olan takımımız, Türkiye’nin en köklü semt takımlardan biri olması sebebiyle Beşiktaş ile defalarca karşı karşıya geldi. İlki 1939 yılında oynanan maça dayanan bu rekabette geride kalan süre zarfında takımlar dile kolay tam 76 kez karşı karşıya geldiler.

Bu 76 karşılaşmada taraflar arasındaki toplam galibiyet sayısına bakıldığında Beşiktaş’ın çok daha üstün olduğu görüldü. Ülke futbolunun gerek taraftar sayısı gerek camia gücü gerek ise mali imkanlarıyla yıllardır en güçlü 3 takımından biri olan siyah beyazlı takımın üstünlüğü elbette kimse için sürpriz değildi.

Beşiktaş, Kasımpaşa karşısında oynanan 76 maçında 57’sinde sahadan galibiyetle ayrılmayı başardı. Bunun yanı sıra iki takım arasındaki rekabette 13 maç ise beraberlikle bitti.

Lacivert beyazlı renkleriyle ülkemizin en köklü semt takımlardan olan Kasımpaşa ise güçlü rakibini bu süreçte 6 kez yenmeyi başardı.

Son yıllarda değişen futbol şartları Kasımpaşa ile Beşiktaş arasındaki makası da yavaş yavaş kapamakta. Öyle ki mali istikrar anlamında bugün Kasımpaşa sadece Beşiktaş’tan değil diğer tüm İstanbul büyüklerinden iyi durumda.

İki takım arasındaki son 5 maçtan ikisinde Paşa’nın puan alması da belki de bu durumun kanıtları arasında. Son 5 maçlık süreçteki sonuçların iki ekibin son durumu hakkında fikir vereceği düşünülürse, bu süreçte Beşiktaş’ın yine üstün olduğunu söylemeliyiz.

Lakin bu üstünlük genel üstünlük gibi çok farklı bir üstünlük değil. Öyle ki Beşiktaş son 5 maçın 3’ünü kazanabildi. Kasımpaşa ise rakibiyle oynadığı son iki maçtan 1 galibiyet 1 beraberlik çıkardı.

Paşa’nın Beşiktaş karşısında aldığı galibiyet Spor Toto Süper Lig 2020 – 2021 Sezonu’nun ikinci yarısında Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu’nda gelmişti. O maçta siyah beyazlıları 1 – 0 yenen takımımız, rakibi karşısında uzun yıllardır devam eden galibiyet hasretini sonlandırmıştı.

İki İstanbullunun oynadığı son maçta ise bu sezonun ilk yarısında beraberlik vardı. Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nun 15’inci haftasında oynanan mücadelede Can Bozdoğan’ın 12’nci dakikadaki golüne, 82’nci dakikada takımımızın yıldızı Umut Bozok karşılık vermişti.

Beşiktaş Kasımpaşa Maçı Nerede Ne Zaman

Beşiktaş ile Kasımpaşa arasında oynanacak Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu 34’üncü hafta mücadelesi 25 Nisan 2022 Pazartesi (bugün) gerçekleşecek.

Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu’nun ev sahipliği yapacağı bu karşılaşma saatler 20:30’u gösterdiğinde başlayacak.

Zorlu 90 dakikada orta hakem olarak Yasin Kol görev alacak.