Kasımpaşa Antalyaspor’u Konuk Ediyor

Bu sezon Süper Lig’in ikinci yarısına damga vuran bir performans sergileyen Kasımpaşa, ligin geriye kalan son 2 haftasında da elinden geleni yaparak bu güzel performansı taçlandırmak istiyor. Sami Uğurlu yönetiminde gösterdiği başarılı performansla birlikte orta sıralara kadar tırmanmayı başaran Lacivert Beyazlı ekip ligin 37’inci haftasında en az kendisi kadar başarılı bir performans sergileyen Antalyaspor’u konuk ediyor. İki takımın arasında oynanacak müsabaka futbolseverlere yüksek düzeyde futbol kalitesi vaat ediyor.

Futbolun Beşiği

Bu sezon Süper Lig’in ikinci yarısında gösterdiği başarılı performansla takdirleri toplayan Kasımpaşa, aynı zamanda hem oyun hem de sonuç açısından gerçekten çok iyi bir gelişim gösterdi.

Genç teknik adam kadroyu çok iyi kullanarak görevini kalıcılaştırdı. Bununla birlikte takım gelecek sezonlar adına da can yakacak bir ekip olabileceğinin sinyallerini birçok sefer verdi.

Ligin geriye kalan 2 haftasında da başarılı sonuçlar alarak bu sezonu iyi bir şekilde tamamlamayı hedefleyen Kasımpaşa, 15 Mayıs Pazar günü oynanacak müsabakada kendisi kadar kaliteli bir ekibi konuk ediyor.

Ligin en iyi takımlarından biri haline gelen ve tam 14 maçtır yenilmeyen Antalyaspor’u kendi sahasında konuk eden Kasımpaşa, bu maçtan galibiyetle ayrılarak hem rüştünü ispatlamak hem de Antalya temsilcisinin serisine son veren takım olmak istiyor.

İki kaliteli ve genç teknik adamın düellosu biçiminde geçecek müsabaka bu bağlamda futbolseverlere de oldukça yüksek kalitede keyif vaat ediyor. Sezonun ilk yarısında oynanan müsabakada her iki takım da şimdi bulundukları konumdan çok uzaktalardı ve bu bağlamda oldukça sıkıntı yaşamışlardı. Antalyaspor’un sahasında oynanan müsabaka 1-1’lik beraberlikle sona ermişti.

Bu müsabakada Kasımpaşa’nın başarılı orta saha oyuncusu Doğucan Haspolat sarı kart cezası, Sakıb Aytaç, Tarkan Serbest ve Uros Spajic’te sakatlıkları nedeniyle forma giyemeyecekler. Antalyaspor’da ise Admir Mehmedi ve Harun Alpsoy’un devam eden sakatlıkları nedeniyle forma giymesi beklenmiyor.

37’inci hafta müsabakası öncesinde Kasımpaşa 50 puanla 10’uncu sırada yer alırken, 55 puanı bulunan Antalyaspor da 8’inci sırada oturmaya devam ediyor.

Gelecek Sezonun Hazırlıkları

Bu sezon kiralık oyuncularla oluşturduğu kadro iskeleti sayesinde önemli işler çıkartan Kasımpaşa’nın gelecek sezona iyi bir yapılanmayla girmesi demek Sami Uğurlu yönetimindeki takımın daha da iyi noktalara gelmesi demek olabilir.

Zira genç teknik adam gerçekten çok potansiyelli ve takımını üst seviyelere çıkarabilecek bir oyun görüşüne sahip. Bununla birlikte takımın gelecek sezona girilirken hangi oyuncularla çalışacağını ve hangi oyuncularla vedalaşacağını da belirlemesi önemli.

Bu bağlamda kulüp CEO’su Serkan Rençber’in de çok önemli bir isim olduğunu unutmamak lazım. Başarılı yönetici sezonun ikinci yarısına damga vuran Jackson Muleka transferini yapan isimdi ve Demokratik Kongolu oyuncu ne kadar kaliteli olduğunu çok kısa bir süre içerisinde attığı birbirinden güzel gollerle kanıtladı.