Kasımpaşa Adana Demirspor’a Karşı

Spor Toto Süper Lig’in 33’üncü hafta mücadelesinde Sami Uğurlu önderliğindeki Kasımpaşa, bu sezonun en formda ekiplerinden Adana Demirspor’u ağırlayacak.

Son dönemin formda takımlarından olan Paşa ve Demirspor’un oynayacakları mücadele birçoklarına göre haftanın en keyifli maçı olmaya aday. Zira her iki takım da oynadıkları futbolla şu ana kadar ne kadar keyif verebildiklerini tüm futbolseverlere kanıtladılar.

Adana Demirspor’un Şaşırtıcı İstatistiği

Kasımpaşa ve Adana Demirspor, çoğunluğu Spor Toto 1. Lig’de olmak üzere tarihlerinde birçok kez karşı karşıya geldiler.

Çok uzun yıllardır Spor Toto Süper Lig’de başarıyla mücadele eden Kasımpaşa, henüz bu sezon Spor Toto Süper Lig’e çıkmayı başaran Adana Demirspor ile çok uzun yıllar boyunca hiç karşı karşıya gelmedi.

İlki 1960 yılında gerçekleşen bu ikili rekabette o yüzden bugüne kadar sadece 11 maç yapıldı. Bu 11 maçta alınan sonuçlara bakıldığımızda ortaya hayli şaşırtıcı bir görüntü çıkıyor. Son yıllarda Spor Toto Süper Lig’deki istikrarına alışık olduğumuz Kasımpaşa karşısında uzun yıllardır bir alt ligde yarışan Adana Demirspor, toplam galibiyet sayısında daha üstün.

Bu elbette Adana Demirspor’un geçmişteki çok başarılı sezonlarının hatrına oluşan bir istatistik. Yine de rakibe bir nebze olsa da psikolojik üstünlük vermiyor değil. Buna göre Adana Demirspor, takımımızla yaptığı 11 maçtan 5 galibiyet almış gözüküyor. Bu galibiyetlerin tamamının ise 1970 öncesinde geldiğini belirtelim.

Kasımpaşa ise 62 yıllık rekabetin tarihinde Adana temsilcisini yalnızca 2 kez mağlup edebildi. Üstelik bu galibiyetlerin tamamı takımımızın evinde, yani İstanbul’da oynanan maçlarda geldi. İki takım arasındaki 4 maç ise beraberlikle sonuçlandı.

Adana Demirspor’a karşı Kasımpaşa’nın aldığı en son galibiyet 1966 – 1967 futbol sezonunda gelmişti. O sezonda rakibini 3 – 2’lik skorla mağlup eden Paşa, dönemin en güçlü ekiplerinden Adana Demirspor’u mağlup etmenin mutluluğunu yaşamıştı.

Kasımpaşa ve Adana Demirspor arasında oynanan en son maç ise Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Sezonu’nun ilk yarısında Adana’da gerçekleşti. İki takımın da gol pozisyonları cömertçe harcadıkları o maç hatırlanacağı üzere başladığı gibi 0 – 0 sona ermişti.

Kasımpaşa Adana Demirspor Maçı Nerede Ne Zaman

kasımpaşa

Kasımpaşa ile Adana Demirspor’un karşı karşıya geleceği Spor Toto Süper Lig 33’üncü hafta mücadelesi 17 Nisan 2022 Pazar günü oynanacak.

Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu’nun ev sahipliğinde saatler 16:00’ı gösterdiğinde başlayacak bu mücadelede teknik direktör Sami Uğurlu’nun öğrencileri güçlü rakibini mağlup edip yukarıya doğru tırmanışını devam ettirmeyi planlıyor.

Spor Toto Süper Lig’de harika bir performans sergileyerek son 5 maçının 4’ünde galip gelen teknik direktör Sami Uğurlu’nun ekibi, geçen hafta Vava Cars Fatih Karagümrük karşısında alınan mağlubiyetin izlerini hemen silmek istiyorlar.

Öte yandan İtalyan teknik direktörü Vincenzo Montella ile bu sezonun en başarılı takımlarından biri olarak gözüken Adana Demirspor ise, Avrupa kupası biletini kapabilmek için mutlaka 3 puan almak zorunda olduğunu biliyor.