Kara Kartal Stoper Transferini Bitirmek İstiyor

Siyah beyazlı takım Beşiktaş bu sezonu kupasız tamamlayarak geride bırakan takımlardan oldular.

Süper lig de liderliği sarı kırmızılı rakibi Galatasaray’ a Türkiye Kupasını ‘ da sarı lacivertli rakibi Fenerbahçe ‘ya kaptıran kara kartal gelecek sezona güçlü girmek için transfer çalışmalarına yoğunlaşmış bir sekil de devam ediyorlar.

Spor Toto Süper Ligi 3. sırada bitiren ve UEFA Avrupa Konferans Ligi’ne 2. ön eleme turunda katılacak Beşiktaş Şenol Güneş’in sezonun erken açılacak olması nedeniyle transferin hızlı yapılması gerektiğini düşünüyor.

Tecrübeli teknik adam Şenol Güneş ile beraber transfer listesi üzerinde çalışmalarını sürdüren kara kartal’ da stoper bölgesi için çalışmalarına devam ediyorlar. Tecrübeli teknik adam Şenol Güneş savunmada stoper bölgesi transferlerini hazırlık kampına kadar bitirilmesini istiyor.

Bu sezon kadroda olan ve transferleriyle ilgili belirsizliği devam eden Faslı stoper Romain Saiss’ in de belirsiz kalması nedeni ile stoper transfer süreci çok ağır ilerliyor.

Amartey ‘yi yeniden gündemine aldılar. 28 yasındaki tecrübeli stoper sezon sonun da İngiliz ekibi Leicester city ile olan sözleşmesi sona erdiği ve serbest kalacağı içinde siyah beyazlı takımın listesinde ilk sırada yer alan isimlerden oldu.

Beşiktaş’ın savunma hattı için diğer adayı Braga’da forma giyen 27 yasındaki Brezilyalı Tormena oldu. Brezilyalı stoperin kulübü ile 1 yıl daha sözleşmesi bulunsa da Siyah beyazlılar Amartey ile anlaşamaması halinde Tormena için Braga ile resmi temaslara başlayacak.

İngiliz ekibi Southampton’un Brezilyalı stoperi Lyanco da Beşiktaş’ın ilgilendiği isimler arasında son sırada yer alıyor.

ADAY AMARTEY BEŞİKTAŞ’IN LİSTESİNDE İLK SIRDA YER ALIYOR

Beşiktaş ‘In geçen sezon da bir ara gündeminde olan 28 yasındaki Ganalı stoper Daniel Amartey ‘yi yeniden gündemine aldılar.

Stoper de en güvenilir isimlerden birisi olması istenen 28 yasındaki tecrübeli stoper sezon sonun da İngiliz ekibi Leicester city ile olan sözleşmesi sona erdiği ve serbest kalacağı içinde siyah beyazlı takımın listesinde ilk sırada yer alan isimlerden oldu.

28 yasındaki Ganalı stoper Daniel Amartey’ in güncel piyasa değeri 15 milyon Euro üzerinde olsa da serbest kaldığı için Beşiktaş ın transfer de imza parası ile bu transferi çözmek istiyor. 28 yasındaki tecrübeli stoper Daniel Amartey bu sezon takımı ile Premier lig de 20 karşılaşmada süre aldı. 20 lig maçında 18 kez ilk 11 de başlayan tecrübeli isim gol veya asist yapamadı.

ALTERNATİF İSİMLER ARASINDA 2 BREZİLYALI VAR

Beşiktaş’ın savunma hattı için düşündüğü diğer iki ismin ikisi de Brezilyalı. Braga’da forma giyen 27 yasındaki Brezilyalı Tormena ile İngiliz ekibi Southampton’un Brezilyalı stoperi Lyanco oldu. Braga forması giyen Tormena ‘nın güncel değeri ise 5 Milyon Euro.

Southampton’un Brezilyalı 26 yasındaki Lyanco 2025 yılına kadar sözleşmesi bulunurken güncel değeri ise 4 Milyon Euro civarında.