Jorge Jesus Sezon Sonunda Başarılı Mı Değil Mi Karar Verilecek

Sarı lacivertli takımın Portekizli tecrübeli teknik patronu Jorge Jesus başarılı oldu mu? Yoksa olmadı mı? buna sezon sonun da karar verilecek.

Spor Toto Süper Lig’in 36. haftasında sarı kırmızılı takım Galatasaray, deplasmanda karşılaştığı başkent ekibi MKE Ankaragücü’ nü 4 – 1’ lik skor ile yenerek derbi öncesi şampiyonluğunu ilan ettiler.

Galatasaray’ ın süper lig şampiyonluğu sonrasında ise Fenerbahçe ‘nin elinde tek yarışacağı Türkiye Kupası finali kaldı.

Sezonu kupa ile noktalamak için başarılı da sayıla bilmek için en azından sarı lacivertli takımın önce deplasmanda rakibi lider Galatasaray ‘ı mağlup etmesi ve sonrasında Türkiye Kupası finalinde Başakşehir ‘i mağlup ederek sezonu kupa ile tamamlaması gerekecek.

Rakibi sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘ın bu başarısı sonrası, sezon başında takıma önemli yatırımlar yapan Fenerbahçe’de, Portekizli teknik direktör Jorge Jesus’un geleceği sorgulanmaya çoktan başladı.

Portekizli teknik adam Jorge Jesus için başarılı oldu veya olmadı demek için önünde bence iki önemli kritik var. Puan ortalaması olarak evet yüksek bir ortalamaya ulaşmış olsalar da önlerinde iki önemli viraj var bu sezon için.

Birincisi lider Galatasaray son maçta deplasmanda derbi de evinde mağlup etmek, ikincisi ise en azından sezonu kupa ile tamamlamak yani Türkiye Kupasında mutlu sona ulaşmak. Bu iki virajı da geçerler ise sarı lacivertli takım da Portekizli teknik adam kendisini kariyerini ispat etmiş olacak.

PORTEKİZLİ TEKNİK ADAM SÜPER LİG’ DE İSTEDİĞİNİ ALAMADI

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe Süper Lig’in 36. haftasında kendi sahasında Antalyaspor‘ u 2 – 0’lık skor ile mağlup etti ancak, lider sarı kırmızılı takım Galatasaray’ ın başkent deplasmanın da MKE Ankaragücü ‘ nü 4 – 1 mağlup ederek galibiyete ulaşmasının ardından şampiyonluğu resmileştirdi.

Sezona mutlak şampiyonluk parolası ile başlayan sarı lacivertli takım sezon başında ona göre transferler ve teknik heyet kurmuştu.

Sarı lacivertli takım da bu sezon sonunda süper lig şampiyonluğu gidince Portekizli teknik adamın başarılı olup olmadığı da konuşulmaya başlandı.

Jorge Jesus’un ligde 2.29 gibi yüksek bir puan ortalaması yakaladığını ancak Galatasaray’ın ekstra işler yaparak güçlü kadrosu ile şampiyonluğu kopardılar.

Bu sonuç ardından Portekizli teknik adamın başarılı olarak sayıla bilmesi için önünde iki önemli viraj kaldı.

GALATASARAY’I DEPLASMANDA YEN – TÜRKİYE KUPASINI AL

Portekizli teknik adamın başarılı ola bilmesi sayıla bilmesi için ilk önce deplasman da şampiyon Galatasaray ‘I mağlup etmesi gerekecek.

Galatasaray’ ı deplasmanda mağlup ettikten sonra taraftarı ile arası da yumuşayacak olan sarı lacivertli takımın ikinci hedefi Türkiye Kupası finali olmalı.

Derbi kazanılması sonrasında kupada sarı lacivertli taraftarlar kesinlikle akın ederek takımlarını destekleyecektir.

Türkiye Kupasını da aldıktan sonra gelecek sezona bir kere psikolojik olarak da üstün başlarlar.

Şampiyonu deplasmanda yenmiş ve Türkiye Kupasını almış bir takım olarak yeni sezona çok daha iyi girerek Portekizli teknik adamın da takımın başında kalmasını sağlayacaktır.